Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-10-02

Zainaugurowali kolejny rok akademicki

W sobotę, w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Studenci pierwszego roku, w obecności założycieli i senatu ostrowieckiej Alma Mater, kadry naukowo-dydaktycznej, przedstawicieli władz samorządowych i instytucji współpracujących z uczelnią złożyli ślubowanie i wysłuchali inauguracyjnego wykładu na temat depresji, który wygłosiła dr hab. Bożena Zboina.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Sobotnią uroczystość rozpoczęło nabożeństwo, odprawione w kościele p.w. św. Kazimierza na Pułankach. Po nim nastąpił przemarsz do budynku uczelni, gdzie zgromadzonych powitała rektor WSBiP dr Izabela Zaborowska, kreśląc w swoim przemówieniu perspektywy rozwoju ostrowieckiej Alma Mater.
- Nowy rok akademicki rozpoczniemy ze stanem studentów bliskim 1800 osób. Rekrutacja nadal trwa i będzie przedłużona co najmniej do 20 października. Obecnie do naszej uczelni przyjętych zostało ponad tysiąc nowych studentów na studia licencjackie i magisterskie - informowała dr Izabela Zaborowska, podkreślając, że największym zainteresowaniem cieszył się kierunek pielęgniarstwo, zwłaszcza studia II stopnia, na które przyjęto w tym roku ponad 700 osób. - Bardzo cieszy nas fakt, że na studia II stopnia oprócz absolwentów uczelni, z którymi współpracujemy od lat rekrutują się w tym roku także absolwenci innych uczelni, co wskazuje na to, że WSBiP zaczyna być popularna w coraz większej ilości jednostek akademickich w kraju, a dobra opinia o jakości naszego kształcenia jest przekazywana wśród studentów. Stale poszerzamy i uaktualniamy naszą ofertę edukacyjną i szkoleniową, dostosowując ją do zmieniających się przepisów i potrzeb rynku edukacyjnego. Prowadzimy także projekty. W tym roku akademickim planujemy projekty skierowane do studentek pielęgniarstwa oraz na bezpłatne studia podyplomowe.
Po przemówieniu rektor WSBiP, nastąpiło wręczenie Rektorskich Dyplomów Uznania najlepszym studentom i absolwentom oraz dyplomów uznania dla instytucji, firm i osób współpracujących z uczelnią, a także uroczysty akt immatrykulacji.
W inauguracji, oprócz studentów, założycieli uczelni, byłych rektorów i profesury WSBiP uczestniczyli duchowni, przedstawiciele zaprzyjaźnionych ośrodków akademickich, władz samorządowych, lokalnych instytucji, przedsiębiorstw, organizacji i stowarzyszeń. K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12891 razy,
ostatnio: 2021-03-01 01:39:11
Skomentuj artykuł:
Powrót