Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-18

Na sportowo powitali jesień

W ubiegłą niedzielę na Kolonii Robotniczej odbył się festyn z okazji powitania słonecznej jesieni, zorganizowany przez tamtejszą radę osiedla. Imprezę wypełniło mnóstwo atrakcji, w tym emocjonujące rozgrywki sportowe.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Osiedlowy festyn cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy tłumnie przybyli na plac obok boiska "Orlik". Na murawie już od wczesnych godzin popołudniowych cztery drużyny walczyły w turnieju piłki nożnej o puchar prezydenta miasta. Najlepsi odebrali trofea z rąk reprezentującego prezydenta Arona Pietruszki. Gratulował im także starosta Zbigniew Duda. Zwycięzcom biegów na sto metrów, puchary ufundowane przez starostę przekazali z kolei radni miejscy Dariusz Kaszuba i Andrzej Pałka, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego RO "Kolonia Robotnicza".
Dużą atrakcją, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, były biegi w workach, które poprowadzili Anna Adamczyk, Czesław Salwerowicz, Wiesław Wójcik, Cezary Pucułek, Grażyna Renduda i Danuta Wiśniewska, przeciąganie liny, a także turniej gry w warcaby i szachy pod kierunkiem Barbary Szymańskiej. Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, na których swoje wyroby prezentowali właściciele pasiek, częstując m.in. pysznym miodem. Dopełnieniem atrakcji dla dzieci było wesołe miasteczko.
W części artystycznej imprezy zdolnościami wokalnymi pochwaliły się uczennice PG nr 1: Amelia Ruszkiewicz, Gabriela Papaj, Renata Kaczmarzyk i Aleksandra Adamus.
Warto podkreślić, że na każdego uczestnika festynu czekały słodkości, kiełbaski z grilla, zimne napoje oraz upominki przygotowywane przez członków RO "Kolonia Robotnicza".
Festyn rodzinny zakończono przedłużającą się zabawą taneczną dorosłych przy muzyce Zbigniewa Olczyka.
- Pomimo trwających w tym czasie imprez na terenie miasta i w okolicy udział w naszym festynie wzięła udział liczna grupa mieszkańców, za co bardzo wszystkim dziękujemy - mówi A. Pałka.
Patronat nad wydarzeniem sprawowali prezydent Jarosław Górczyński i starosta Zbigniew Duda.K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12966 razy,
ostatnio: 2021-10-20 18:11:36
Skomentuj artykuł:
Powrót