Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-13

Rodzice wzruszeni, radni zadowoleni

Początek roku szkolnego dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrowcu był bardzo uroczysty. Od września zmieniła się bowiem lokalizacja placówki. Dzieci już nie muszą dojeżdżać do przemysłowej dzielnicy Ostrowca przy ulicy Gulińskiego, gdzie od ponad 30 lat działał ośrodek. Teraz uczą się w centrum miasta, w przystosowanych specjalnie do ich potrzeb pomieszczeniach bursy szkolnej przy ulicy Iłżeckiej.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Inauguracja roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbyła się w hali sportowej pobliskiej szkoły ponadgimnazjalnej, bowiem w bursie nie ma tak dużej sali, która pomieściłaby tylu gości. O tym, w jakich warunkach będą się uczyć podopieczni SOSW, przekonali się parlamentarzyści- poseł Andrzej Kryj i senator Jarosław Rusiecki, radni z KWW Jarosława Górczyńskiego, którzy z okazji przenosin przynieśli prezent. Oczywiście nie zabrakło starostów- Zbigniewa Dudy i Eligiusza Micha. Jednak najważniejsi byli podopieczni SOSW, ich rodzice oraz nauczyciele, którzy na nowe lokum czekali bardzo długo.
- Jestem zadowolona, że szkoła jest przeniesiona. Mieszkam w Ostrowcu, ale dojeżdżanie codziennie z niepełnosprawnym synem na drugi koniec miasta nie należało do najłatwiejszych. Teraz mamy bardzo blisko, kilka przystanków autobusem. Poza tym warunki są nie do porównania. Wszędzie jest blisko, dzieci będą mogły częściej zwiedzać miasto. Nie będzie to już dla nich aż tak wielka wyprawa jak z Gulińskiego- uważa mama jednego z podopiecznych szkoły specjalnej.
Zadowolenia z przenosin nie krył też starosta Zbigniew Duda, który już w ubiegłym roku dał słowo rodzicom uczniów, że ich pociechy zostaną przeniesione z Gulińskiego i będą się uczyć w godnych warunkach.
- Wielokrotnie powtarzałem, że będę pracował, aby problem lokalowy szkoły został rozwiązany. Udało się. Od dziś wasze dzieci uczą się w centrum miasta, obok jest szkoła z doskonałym zapleczem, z salą z prawdziwego zdarzenia, z których będą mogli korzystać- mówił starosta Zbigniew Duda.- Dotychczasowe działania opozycji oraz moich poprzedników kończyły się na narzekaniu i krytykowaniu, ale nikt nie pokazał żadnego rozwiązania. Ja to rozwiązanie znalazłem, bo chcieć, to móc.
Starosta życzył nauczycielom dużo wytrwałości i cierpliwości w pełnieniu tej misji.
- Żeby wasze pedagogiczne sukcesy były motorem do rozwoju dzieci. Rodzicom życzę wiele wytrwałości. To dzięki waszemu uporowi dzieci mogą się rozwijać- dodał starosta.
Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego goście zwiedzili pomieszczenia w bursie, gdzie będą się uczyć niepełnosprawne dzieci. Nie kryli zadowolenia, że wreszcie podopieczni ośrodka mają godne warunki.G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8049 razy,
ostatnio: 2020-06-03 15:08:04
Skomentuj artykuł:
Powrót