Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-08-16

Aktorzy dzieciom

W ostatnim czasie najmłodsi mieszkańcy Ostrowca wzięli udział w kolejnych plenerowych przedstawieniach, wystawionych specjalnie dla nich przez aktorów Teatru Art Re z Krakowa i stołecznego Teatru Lalki "Czarodziej".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Artyści przyjechali do Ostrowca na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, która z myślą o dzieciach spędzających wakacje w mieście zorganizowała cykl przedstawień. W założeniu mają one odbywać się w plenerze, w ogrodzie biblioteki przy ul. Wardyńskiego. I w takiej właśnie scenerii krakowscy aktorzy przybliżyli młodej publiczności historię Pana Twardowskiego, rozśmieszając ją przy tym i zapraszając do wspólnej gry. Całość została bardzo dobrze przyjęta przez odbiorców. Na kolejne spotkanie z teatrem "na żywo" MBP zaprosiła milusińskich w ubiegły czwartek. W ogrodzie biblioteki stanęła scena, na której losy "Pinokia" przypomnieli aktorzy Teatru Lalki Czarodziej z Warszawy.
Ostatnie przedstawienie w ramach akcji zostanie wystawione w poniedziałek, 28 sierpnia o godz. 10. Tym razem młodzi widzowie obejrzą "Calineczkę" w wersji Teatru Art Re z Krakowa.K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8376 razy,
ostatnio: 2020-07-13 17:43:00
Skomentuj artykuł:
Powrót