Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-28

Nie bądźmy obojętni wobec przemocy

Już po raz kolejny gmina Ostrowiec włączyła się w kampanię pod hasłem "Biała Wstążka". W ubiegły piątek odbyła się konferencja poświęcona tej tematyce, a już wkrótce zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany pod hasłem "Dzieci mówią stop przemocy".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Organizatorem ostrowieckich wydarzeń byli członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, a patronat nad wydarzeniem objął prezydent Jarosław Górczyński.
Podczas konferencji poruszone zostały tematy związanie z realizacją zadań własnych samorządów wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz zjawisko samej przemocy domowej. Prelegentem był Wojewódzki Kordynator ds. Przeciwdziałania Przemocy Grzegorz Trapcia.
W skład Zespołu Interdyscyplinarnego wchodzi kilkanaście osób, w tym przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, policji, Straży Miejskiej, PCPR, kuratorzy sądowi, pedagodzy, ostatnio dołączyli reprezentanci Żandarmerii Wojskowej.
Na znak uczestnictwa w kampanii przeciwko przemocy obecni na spotkaniu mężczyźni zostali obdarowani białymi wstążkami.
- Nie przypominam sobie, żeby w poprzednich edycjach akcji było tak uroczyście i żeby była taka frekwencja- stwierdził prezydent Jarosław Górczyński. - Chcę podziękować wszystkim przedstawicielom firm, stowarzyszeniom, placówkom oświatowym. Idea "Białej wstążki" jest niezwykle ważna. W wielu miejscach wiele kobiet przeżywa koszmar, ale boją się lub nie wiedzą, gdzie zgłosić się z tym problemem. Uświadamianie jest niezwykle ważne. Równie ważnym aspektem prowadzonych działań jest pokazywanie, że mężczyźni też wspierają kobiety i mogą sprzeciwiać się stosowaniu wobec nich przemocy.
Piątkowe wystąpienie na temat przemocy było jednym z elementów kampanii w Ostrowcu. Kolejnym będzie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.
- Wpłynęło ponad 250 prac, z czego każda ma inny wydźwięk. Wszystkie prace nas ujęły, są odzwierciedleniem dziecięcych uczuć. Dlatego też wszystkie dzieci zostaną nagrodzone podczas wernisażu prac w sali widowiskowej Kina Etiudy 1 grudnia o godz. 10. Ponadto dzieci zaprezentują na scenie program artystyczny- zapowiedziała przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego Joanna Pikus.G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10535 razy,
ostatnio: 2020-11-23 17:02:55
Skomentuj artykuł:
Powrót