Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-08-10

250 kilometrów do Maryi

W piątek z Ostrowca wyruszyła XXXIV Piesza Pielgrzymka Ziemi Świętokrzyskiej na Jasną Górę. Mimo bardzo upalnej aury, na jedyne w swoim rodzaju "rekolekcje w drodze" zdecydowało się wielu wiernych.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Pielgrzymów tradycyjnie pożegnano podczas porannych nabożeństw, odprawionych w kolegiacie św. Michała Archanioła i w Diecezjalnym Sanktuarium p.w. Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej na "Piaskach".
- Życzę Wam szczęśliwego dotarcia do Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze. Polecając Czarnej Madonnie swoje sprawy, nie zapominajcie o naszej parafii, o potrzebach Kościoła, naszej Ojczyzny i całego świata. Na drogę pokoju i pomyślności niech Was kieruje Wszechmogący i Miłosierny Pan, a Rafał Archanioł niech Wam towarzyszy w drodze, byście w pokoju, zdrowiu i z wielką radością powrócili do swoich domów. Niech będzie to błogosławiony czas Waszej wewnętrznej odnowy i duchowego odrodzenia - żegnał pątników ks. prałat Zbigniew Wiatrek, proboszcz parafii na "Piaskach", zapewniając, że w intencji pielgrzymów codziennie o godz. 20 odprawiany będzie Apel Jasnogórski w świątyni.
Po błogosławieństwie, dwie grupy: "Złota" i "Błękitna" w doskonałych humorach, z uśmiechami na twarzach, wyśpiewując głośno pielgrzymkowe piosenki wyruszyły w liczącą ponad 250 km wędrówkę.
Pierwszy dłuższy przystanek pątnicy mieli w Janiku, gdzie tradycyjnie mogli liczyć na bardzo ciepłe przyjęcie przez tamtejszych parafian. Kilka godzin później doszli do Kałkowa i uczestniczyli w uroczystym nabożeństwie. W drugim dniu wędrówki modlili się w sanktuarium na Św. Krzyżu. Dziennie pokonują ok. 30 km. Na Jasną Górę dotrą w niedzielę, 12 sierpnia w godzinach porannych. K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8986 razy,
ostatnio: 2020-11-23 15:56:22
Skomentuj artykuł:
Powrót