Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-08-10

Chodników w mieście ciągle za mało

Wiele uwagi na ostatniej sesji radni miejscy poświęcili bezpieczeństwu pieszych. Niemal w każdej interpelacji pojawiła się kwestia budowy chodnika.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Radny Andrzej Pałka zgłosił wniosek, aby wybudować około 50 metrów chodnika od ulicy Sienkiewicza w kierunku ulicy Kolonia Robotnicza.
- Jest to w okolicy pomnika. Rozumiem, że nie dało się tego wcześniej wybudować z racji, że była to własność Stowarzyszenia Mieszkańców ulicy Kolonia Robotnicza. Jest chodnik przy Sienkiewicza, a nie ma jak do niego dojść przez ten kawałeczek- mówił radny z Kolonii Robotniczej.
O kłopotach pieszych w innej części miasta mówił z kolei radny Marcin Marzec.
- Temat dotyczy odcinka ulicy Ogrodowej od ulicy Chrzanowskiego. To mniej więcej odcinek długości 100 - 150 m do wysokości garaży po lewej stronie tej ulicy, gdzie nie ma w ogóle chodnika. To znaczy w pewnym momencie się chodnik urywa i dalej nie wiadomo tak naprawdę, którędy pieszy ma iść dalej -opowiadał radny.
W imieniu mieszkańców ulic Iłżeckiej, Norwida oraz Wspólnej interweniował radny Włodzimierz Stec.
- Proszą o ułożenie chodnika w zbiegu wymienionych ulic. Chodnik w tym miejscu kończy się kilka metrów przed końcem ulicy Norwida oraz kilka metrów przed końcem ulicy Wspólnej. Wszyscy, którzy chcą przejść, muszą iść przez jezdnię. Co jest bardzo niebezpieczne i stanowi zagrożenie szczególnie dla dzieci -argumentował radny.
W Ostrowcu wiele ulic jest remontowanych i budowanych. Może warto też zadbać o bezpieczeństwo pieszych. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8752 razy,
ostatnio: 2020-11-23 15:48:39
Skomentuj artykuł:
Powrót