Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-07-31

Jaki los wierzby?

Mieszkańcy Ostrowca bacznie śledzą, co dzieje się podczas remontu ulicy Polnej. Do naszej redakcji zwrócił się mężczyzna, mieszaniec osiedla Słoneczne, który zaniepokoił się losem ogromnej wierzby rosnącej między chodnikiem a ulicą.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

- Odkąd pamiętam, to drzewo zawsze tam było. Ma chyba około 50 lat. Wrosło się w krajobraz ulicy i osiedla, a teraz widzę, że pień jest pomalowany farbą. Czy to znaczy, że chcą ją wyciąć? Byłaby wielka szkoda- zauważa nasz czytelnik.
Zapytaliśmy Jerzego Wronę, naczelnika Wydziału Dróg w ostrowieckim starostwie, czy firma realizująca przebudowę Polnej, musi usuwać również i to drzewo.
- Wierzba nie była zaplanowana do wycinki. Natomiast była zaplanowana do częściowej korekty korony, żeby gałęzie nie wychodziły nad jezdnię i ocierały się o pojazdy przejeżdżające. Ekipa, która podcięła gałęzie, stwierdziła, że jest bardzo słaba konstrukcja drzewa. Wewnątrz spróchniała, stąd podjęliśmy decyzję o zleceniu opracowania ekspertyzy przez dendrologa i na jej podstawie zostaną podjęte dalsze decyzje- wyjaśnił naczelnik Wrona.
W najbliższych dniach będą znane wyniki ekspertyzy. Do tematu wrócimy. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7831 razy,
ostatnio: 2020-11-23 17:02:27
Skomentuj artykuł:
Powrót