Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-08-01

Kodeks bezpiecznych wakacji

Blisko 150 dzieci wzięło udział w pikniku pod hasłem "Wakacyjny Kodeks Bezpieczeństwa", zorganizowanym w środę na terenie Parku Miejskiego przez ostrowiecki oddział PCK we współpracy z grupą ratownictwa PCK, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Powiatową Policji, Strażą Miejską, "sanepidem" i Lecznicą Rowerową.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Zadaniem uczestników zabawy było dotarcie do dziesięciu punktów, rozlokowanych na terenie Parku Miejskiego i odgadnięcie czekających tam zagadek bądź wykonanie określonych zadań, związanych z działalnością służb mundurowych i medycznych oraz bezpieczeństwem w wakacje. "Zaliczając" kolejne stacje, dzieci otrzymywały pieczątki i poznawały kolejne zasady bezpiecznego wypoczynku, z których na zakończenie utworzono kodeks.
Każdy uczestnik edukacyjnego pikniku otrzymał przygotowane przez organizatorów upominki, mógł również własnoręcznie wykonać breloczek i zabrać go do domu.
- Chcieliśmy w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym, zachęcić do aktywnego spędzenia czasu i wyposażyć dzieciaki w podstawową wiedzę, jakich sytuacji unikać w trakcie wakacji i jak ewentualnie zachować się w momentach zagrożenia. Myślę, że każdy wyszedł z parku zadowolony - przyznaje koordynatorka przedsięwzięcia Beata Barska-Jagiełło z PCK.K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8277 razy,
ostatnio: 2020-11-30 13:39:22
Skomentuj artykuł:
Powrót