Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-08-28

Celsa wycofuje się z obietnic?

      Rozmowy związkowców z Huty Ostrowiec z przedstawicielami hiszpańskiego koncernu Celsa załamały się, gdy okazało się, że ci ostatni nie mogą negocjować zapisów pakietu socjalnego bez każdorazowej zgody właściciela koncernu

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      Jeszcze rano wydawało się, że kompromis jest bliski. Podczas trwających w środę niemal do północy rozmów związkowcom udało się uzyskać m. in. gwarancję przejęcia przez Celsę wszystkich zatrudnionych i podwyżkę płac o 2 zł na godzinę dla pracowników fizycznych.


      Wczoraj przed południem, kiedy wznowiono rozmowy, nastąpił impas. Reprezentujący Hiszpanów prawnicy oświadczyli, że nie mają prawa do negocjowania niczego poza tym, co jest w dokumencie przedstawionym 13 sierpnia. - Usłyszeliśmy, że każde nowe ustalenie musi mieć zgodę właściciela Celsy i najlepiej by było, gdybyśmy poczekali do jego przyjazdu do Polski 3 września - mówi Władysław Glegoła, przewodniczący związku branżowego w hucie.


      Tymczasem 31 sierpnia hutnikom kończą się umowy o pracę. Związkowcy zwrócili się do syndyka, aby był ich pracodawcą do czasu zakończenia rozmów z Celsą. Gdy nie wyrazi na to zgody, będą domagać się spełnienia obietnic złożonych w ubiegłym tygodniu w ministerstwie gospodarki. - Syndyk Henryk Szymczyk podpisał zobowiązanie, że jeżeli nie dogadamy się z Celsą w sprawie pakietu socjalnego, to on unieważni przetarg na sprzedaż huty i ogłosi kolejny- twierdzi przewodniczący Glegoła.


      Teresa Czajkowska     /Fot. Portal miejski/
/ Gazeta.pl/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 28047 razy,
ostatnio: 2021-10-20 16:45:59
Skomentuj artykuł:
Powrót