Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-10-31

Odchudzony SLD w Ostrowcu

      O 86 członków zmniejszyły się szeregi Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim. To głównie ci, którzy nie płacili składek. Podejrzany o żądanie łapówki prezydent Jan Szostak uniknął weryfikacji, bo zawiesił swoje członkostwo w partii.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

    Z 290 członków SLD po weryfikacji zostało tylko 204. Aż 59 osób skreślono z powodu niepłacenia składek lub niewypełniania obowiązków statutowych, jak uczestnictwo w partyjnych zebraniach. Kolejnych 27 osób nie podpisało deklaracji o chęci przynależności do SLD. Wśród nich znalazł się m. in. radny miejski Zbigniew Moskalewicz. - Lewicowe poglądy noszę w sercu i nie chcę już należeć do partii, która popiera antyrobotnicze działania ministra Hausnera i bliżej jej do liberałów - mówi Moskalewicz.


    Pozytywnie weryfikację przeszli m. in. poseł Zdzisław Kałamaga i starosta Waldemar Paluch. Temu procesowi nie poddano prezydenta Ostrowca Jana Szostaka. - Prezydent zawiesił swoje członkostwo w SLD do czasu wyjaśnienia zarzutów prokuratorskich stawianych przy sprzedaży Huty Ostrowiec. Stracił w ten sposób prawo wyborcze i nie może być brany pod uwagę przy wybieraniu kandydatów na konwencje SLD. Teraz ma status sympatyka partii - wyjaśnia Marek Karabin, przewodniczący Zarządu Miejskiego SLD.


    /czat/
/ Gazeta.pl/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 27567 razy,
ostatnio: 2021-10-20 18:36:57
Skomentuj artykuł:
Powrót