Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2015-07-20

Minister na Gutwinie

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


- Jestem pod ogromnym wrażeniem przepięknego obiektu na Gutwinie. To naprawdę bardzo urokliwe miejsce - powiedział chwilę po zakończeniu przejażdżki rowerem wodnym wiceminister sportu i turystyki Tomasz Jędrzejczak, który przebywał w ubiegły piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim na zaproszenie prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego.
Pan minister zwiedził cały obiekt na Gutwinie. Obejrzał pływalnię "Rawszczyzna", halę widowiskowo- sportową i stadion KSZO.
- Konsultujemy z panem ministrem ewentualne wsparcie finansowe rządu na rozwój infrastruktury sportowej w Ostrowcu Świętokrzyskim - mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. - Chcemy, żeby w naszym mieście było jak najwięcej obiektów sportowych, żeby mieszkańcy naszego miasta mieli gdzie uprawiać sport i aktywnie wypoczywać.
Minister Tomasz Jędrzejczak stwierdził, że Ostrowiec Świętokrzyski coraz bardziej zasługuje na miano miasta turystycznego.
- Obiekty sportowe jakie znajdują się na terenie Ostrowca są na poziomie europejskim - mówi wiceminister Tomasz Jędrzejczak. - Gutwin zrobił na mnie szczególne wrażenie. To jest miejsce, gdzie, mogą wypoczywać nie tylko mieszkańcy Ostrowca i powiatu ostrowieckiego, ale nawet województwa mazowieckiego. Wizytuję miasta, które nie są bezpośrednio utożsamiane z turystyką, ale Ostrowiec na miano takiego miasta już zasługuje. To jest miasto z pięknymi kościołami, otoczone zielenią i wspaniałymi okolicznymi miejscowościami jak na przykład Bałtów. Turystyka stanowi coraz ważniejszy produkt w polskiej gospodarce i jest to także szansa dla Ostrowca.
Minister Tomasz Jędrzejczak pochwalił się, że sam aktywnie uprawia sport w tym między innymi boks.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8441 razy,
ostatnio: 2022-01-23 22:38:18
Skomentuj artykuł:
Powrót