Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2006-01-05

Konferencja Prezydentów

Źródło: Urząd Miasta

W środę w Urzędzie Miasta odbyła się pierwsza w 2006 roku konferencja prasowa Prezydenta Jana Szostaka oraz Wiceprezydentów: Ingi Kamińskiej i Jarosława Bąchorka.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Na wstępie Prezydent Jan Szostak za pośrednictwem dziennikarzy złożył noworoczne życzenia mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego. Później przedstawił główne założenia tegorocznego budżetu Gminy, z uwzględnieniem najistotniejszych przewidzianych do realizacji inwestycji. Prezydent wspomniał również o wchodzącym od 1 stycznia 2006 roku w życie gminnym programie pomocy społecznej realizującym politykę prorodzinną i ochronę macierzyństwa. Program przewiduje, że macierzyński zasiłek okresowy będzie przez dwa lata przysługiwał matce lub ojcu, w przypadku gdy jedno z nich nie pracuje i zajmuje się wychowaniem dziecka. Dochód na osobę w rodzinie lub dochód osoby samotnie gospodarującej nie może przekraczać 504 zł. W pierwszym roku życia dziecka zasiłek wyniesie 600 zł miesięcznie, w drugim - 450 zł.


- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest przygotowany do przyjmowania pierwszych wniosków - mówił Prezydent Szostak. - Jeszcze nie spłynęły żadne wnioski o pomoc, spodziewamy się ich w najbliższych dniach.


Prezydent Jan Szostak zaprosił również na uroczystą sesję Rady Miasta z okazji 100-lecia utworzenia Republiki Ostrowieckiej, która odbędzie się o godzinie 12 w Muzeum Historyczno-Archeologicznym. O godzinie 17 rozpocznie się natomiast wernisaż wystawy fotografii poświęconej Staremu Zakładowi Huty Ostrowiec.


Wiceprezydent Inga Kamińska natomiast zaprosiła mieszkańców do udziału w 14 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Głównym miejscem tegorocznych imprez będzie parking przed pływalnią Rawszczyzna.
- Czeka nas szereg atrakcji: koncerty, konkursy, licytacje wielkoorkiestrowych gadżetów, potrawy z kuchni polowej - mówiła Wiceprezydent Kamińska. - Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Mafia, zagrają również dwa ostrowieckie zespoły oraz zespół z Warszawy. Bezpłatnych konsultacji udzielać będą lekarze i pielęgniarki. Będzie można również dokonać bezpłatnego pomiaru cholesterolu i cukru.


Wiceprezydent Jarosław Bąchorek poinformował natomiast o uzyskaniu dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na budowę boisk treningowych w rejonie ulic Żeromskiego i Kolejowej.


- Otrzymamy 1,6 miliona złotych, do tego dochodzą jeszcze pieniądze z budżetu państwa w kwocie 281 tysięcy złotych - mówił Wiceprezydent Bąchorek. - Za te środki powstaną dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie oraz jedno ze sztuczną nawierzchnią. Kompleks będzie oświetlony oraz wyposażony w szatnie dla zawodników i niewielką trybunę dla kibiców.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9335 razy,
ostatnio: 2022-07-07 00:46:35
Skomentuj artykuł:
Powrót