Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2006-01-10

Prezydent przekazał sprzęt medyczny Orkiestrowe granie w Ostrowcu Świętokrzyskim

Źródło: Urząd Miasta

Już po raz czternasty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym roku pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na ratowanie dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz naukę pierwszej pomocy przedmedycznej. Na ulicach naszego miasta tego dnia kwestowało 270 wolontariuszy. Mieszkańcy chętnie przyłączali się do akcji. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne skrócono zbiórkę pieniędzy do godziny 16.00.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


- Zawsze chętnie włączamy się do akcji WOŚP - mówi pani Małgorzata, mieszkanka ulicy Kopernika. - Wpłacając pieniądze możemy dołożyć swoją cegiełkę do tej wspaniałej zbiórki.


W tym roku do akcji włączył się Urząd Miasta, który wraz z Miejskim Centrum Kultury zorganizował imprezę przed Pływalnią Rawszczyzna. Pomysł z zmianą lokalizacji imprezy okazał się strzałem w dziesiątkę. Zmarznięci mieszkańcy mogli ogrzać się w ciepłych pomieszczeniach Galerii handlowej Ostrowiec.     


- Gmina przyłącza się do akcji Jurka Owsiaka - mówi Wiceprezydent Miasta Inga Kamińska. - Przygotowaliśmy dla ostrowczan wiele atrakcji. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Mam nadzieję, że wielu mieszkańców naszego miasta włączy się do tej szczytnej akcji i w tym roku uzbieramy więcej pieniędzy niż w latach ubiegłych.


Główną atrakcją był koncert muzyczny na który stawiło się wielu mieszkańców naszego miasta. Na scenie zaprezentowali się gwiazda wieczoru - zespół Mafia, warszawska grupa Farell Gott oraz ostrowieckie zespoły rockowe. Najwięcej braw zebrał zespół Farell Gott. Podczas imprezy wszyscy chętni mogli skorzystać z darmowego pomiaru cukru i cholesterolu oraz obejrzeć panoramę naszego miasta z wysięgnika strażackiego. Członkowie Ostrowieckiej Grupy Ratowniczej przedstawili pokazy ratownictwa medycznego. Otrzymali oni z rąk Prezydenta Miasta Jana Szostaka nowoczesny sprzęt medyczny.     


- W związku z tym, że w tym roku pieniądze pochodzące ze zbiórki zostaną przekazane na naukę pierwszej pomocy przyłączyliśmy się do akcji -mówi szef Ostrowieckiej Grupy Ratowniczej Beata Barska. - Ostrowczanie mogli obejrzeć symulację wypadku i techniki pomocy poszkodowanemu. Serdecznie dziękujemy za przekazanie nam nowoczesnego sprzętu.


Podczas koncertu licytowano orkiestrowe gadżety oraz rozdano nagrody laureatom konkursu plastycznego Bezpieczeństwo na drodze. O godzinie 20.00 odbyło się tradycyjne światełko do nieba . Następnie nad Ostrowcem Świętokrzyskim rozbłysły niezwykle efektowne fajerwerki, które zostały przygotowane specjalnie na tą okazję.


Szacuje się, że w tym roku orkiestra zebrała więcej pieniędzy niż w latach poprzednich.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8449 razy,
ostatnio: 2022-06-27 08:36:07
Skomentuj artykuł:
Powrót