Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-11-12

Przez nowe rondo do miasta

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Przed Dniem Wszystkich Świętych oddane zostało do użytku rondo u zbiegu ulic Staszica, Traugutta, Świętokrzyskiej i Alei Solidarności, które już od początku września nosi nazwę Ronda 25-Lecia NSZZ "Solidarność".


      Nowe rondo usprawniło przejazd samochodów w kierunku Kielc i z powrotem oraz do pobliskich zakładów i prywatnych posesji. - Bezkolizyjny ruch potrzebny był w tej części miasta - mówi Prezydent Jan Szostak. - Tym bardziej, że po zakończeniu prac przy rewitalizacji starego zakładu huty pozwoli na szybki dojazd do kilkudziesięciu nowych firm działających na tym terenie. Takie ronda sprawdzają się w kraju i na świecie. Wiemy to z własnych doświadczeń, bo podobne funkcjonuje u nas przy zjeździe z wiaduktu w kierunku miasta. Niebawem chcemy budować kolejne w rejonie skrzyżowania ulicy Kolonii Robotniczej i Długiej oraz Okólnej, Słowackiego i Denkowskiej.


      Prezydent odpiera zarzuty, że przejazdy przy rondzie są za wąskie. Jego zdaniem kierowcy, którzy przestrzegają przepisów nie powinni mieć żadnych trudności. Zwłaszcza przy prędkości 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.     
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9922 razy,
ostatnio: 2022-07-06 11:18:29
Skomentuj artykuł:
Powrót