Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-04-04

Remont ulicy Kilińskiego rozpoczęty

Zaczęli od Chrzanowskiego

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Rozpoczęły się prace przy modernizacji ulicy Kilińskiego, realizowane w ramach Programu Rewitalizacji Terenu Poprzemysłowego.


      Przypomnijmy, że w zakres prac rewitalizacyjnych wchodzą: remont ulicy Kilińskiego, Kolejowej oraz budowa dróg na terenie starej huty. Łączna liczba wybudowanych lub wyremontowanych w ramach projektu dróg wyniesie 5, 3 kilometra. Projekt finansują Gmina Ostrowiec Świętokrzyski oraz starostwo powiatowe, "lwia" część środków pochodzi z dofinansowania z programu PHARE 2002. Prace na terenie "starego zakładu" trwają już od ubiegłego roku, natomiast przebudowa ulicy Kilińskiego rozpoczęła się pod koniec marca bieżącego roku. Termin zakończenia prac przewidziany jest na wrzesień 2005 roku.


      - Zasady ruchu drogowego zostały ustalone między zarządcą drogi, czyli starostwem powiatowym, a wykonawcą - wyjaśnia Wiceprezydent Jarosław Wilczyński - Gmina jest w tym przypadku tzw. inwestorem zastępczym. W związku z zamknięciem ulicy Kilińskiego poruszające się po niej autobusy komunikacji miejskiej mają zmienione trasy przejazdu. Dotyczy to autobusów linii numer 9, 10, 25 i 30. Korzystają one obecnie z łącznika ulicy Kilińskiego i Chrzanowskiego.
     
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13754 razy,
ostatnio: 2022-07-06 10:50:06
Skomentuj artykuł:
Powrót