Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2015-09-10

Chirurdzy drzew w "zielonym" Ostrowcu

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W dniu wczorajszym Prezydent Miasta Jarosław Górczyński spotkał się z uczestnikami konferencji szkoleniowej-naukowej pt: "Skarby Przyrody Regionu Świętokrzyskiego. Ochrona i pielęgnacja drzew pomnikowych", którzy do naszego województwa zjechali z całej Polski.

Wszyscy goście należą do Polskiego Towarzystwa Chirurgów Drzew, a w naszym regionie pojawili się na czele ze prezes Barbarą Stępień.

- Choć to moja pierwsza wizyta w tym regionie, to musze przyznać, że region świętokrzyski rysuje się mi jako zielona wyspa- przyznała po zwiedzeniu m.in. Parku Miejskiego w Ostrowcu Św.

- Doskonale wiem, jak ważne jest dbanie o miejską zieleń- przyznał prezydent Jarosław Górczyński. Chyba nieprzypadkowo mówi się o "zielonym" Ostrowcu, ale to zasługa instytucji gminnychi pracowników Urzędu Miasta. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o stan zieleni, jakim obecnie dysponuje Ostrowiec, ale nie wykluczam dalszych inwestycji w rekreacyjne zielone miejsca dla mieszkańców. Prezydent otrzymała z rąk Pani prezes podziękowania za gościnę i wparcie merytoryczne podczas konferencji.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9365 razy,
ostatnio: 2021-12-07 23:40:35
Skomentuj artykuł:
Powrót