Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2015-09-23

Na spotkaniach o gospodarce

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Prezydent Jarosław Górczyński uczestniczył ostatnio w kilku spotkaniach, w których tematem numer jeden był rozwój gospodarczy Ostrowca Świętokrzyskiego. W pierwszym wzięli udział przedsiębiorcy z branży metalowo-odlewniczej, którzy dowiedzieli się o środkach unijnych z jakich mogą skorzystać w nowej perspektywie finansowej 2015-2020, w drugim członkowie Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
- Ważne jest to, że podczas takich spotkań przedsiębiorcy różnych branż mogą dowiedzieć się bezpośrednio o możliwości aplikowania o środki unijne, czy też poznać nasze działania w sferze gospodarczego ożywienia Ostrowca Św.- przyznaje prezydent Jarosław Górczyński.
Prezydent zaznaczył, iż zaproponuje przedsiębiorcom powiększenie Ostrowieckiej Rady Gospodarczej m.in. o przedstawicieli największych firm z terenu miasta. Na jednym z pierwszych posiedzeń zaopiniują oni przygotowany przez Gminę Ostrowiec ,,Program pomocy przedsiębiorcom inwestującym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w latach 2015 - 2020". Zawiera on ulgi w podatku od nieruchomości na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy tworzący nowe inwestycji na terenie miasta i co z tym związane nowe miejsca pracy.
- Kolejnym ważnym tematem są tereny inwestycyjne - mówi Jarosław Górczyński. O powiększenie ich areału zabiegam od pierwszych tygodni, kiedy zostałem prezydentem. Rozmowy nie są łatwe, ale jestem optymistą. W głównej mierze grunty są w zarządzie syndyków, a przypominam, że chcemy nabywać jedynie wielohektarowe działki.
Gmina Ostrowiec oczekuje także decyzji Ministerstwa Gospodarki o włączeniu dwuhektarowej działki do ostrowieckiej podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. Lokalizacją na niej swego biznesu rozważa jedna z firm działająca w obszarze przemysłu lekkiego.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11278 razy,
ostatnio: 2021-12-08 08:18:28
Skomentuj artykuł:
Powrót