Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2015-09-15

Ruszają bezpłatne szczepienia na pneumokoki

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W ciągu najbliższych dwóch tygodni w Ostrowcu Św. rozpoczną się bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom. Zaszczepione zostaną dzieci urodzone w roku 2013 i zameldowane na terenie naszego miasta. Iniekcji będzie można dokonać w przychodniach, w których dzieci są zarejestrowane. Koszt szczepionki pokryje Gmina Ostrowiec Św. To efekt porozumienia zawartego między samorządem, a Niepublicznymi Zakładami Opieki Zdrowotnej z terenu Ostrowca Św.

- To pilotaż realizowany po interpelacji radnej Joanny Pikus, którą poparły wszystkie panie radne, a ostatecznie jednogłośnie cała Rada Miasta- przypomina prezydent Jarosław Gorczyński. W budżecie mamy zarezerwowane 100 tys. złotych, które przeznaczymy na ten cel. Gmina w wyniku negocjacji, zakupi szczepionki po preferencyjnej cenie, a NZOZ-y dokonają szczepień. Program, który będziemy realizować zdobył wszelkie możliwe akceptacje, w tym Krajowego Konsultanta ds. Pediatrii- Teresy Jackowskiej.

To pierwsza tego typu akcja, że wspólnie samorząd i przychodnie podejmują działanie w trosce o zdrowie mieszkańców. Według wstępnych szacunków dwulatków, których obejmie program bezpłatnych szczepień jest ponad trzysta.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9921 razy,
ostatnio: 2021-12-07 22:16:02
Skomentuj artykuł:
Powrót