Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-05-30

24-latek usiłował skoczyć z wieżowca

To drugi taki przypadek w ciągu tygodnia.


W piątek wieczorem, 24- letni mieszkaniec osiedla Patronackie w Ostrowcu, wszedł na ostatnie piętro wieżowca na osiedlu Słoneczne. Wybił szybę w przejściu między klatkami i wszedł na dach.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
- Mężczyzna groził, że skoczy z dachu- mówi Anna Wasilewska z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.- Z tego co wstępnie ustalono, wracał z jakiejś imprezy.

Co były przyczyną desperackiego kroku, nie wiadomo. Na miejscu zjawiła się policja, straż pożarna, rodzice i dziewczyna mężczyzny.

- Blok znajduje się tuż obok komendy, więc natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia wysłaliśmy pierwszy zastęp, a potem jeszcze jeden- mówi bryg. Andrzej Rybicki, dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 1 w Ostrowcu.- Młody człowiek, bardzo wzburzony, chodził po dachu wieżowca. Zabezpieczyliśmy jego ewentualny upadek przy pomocy skokochronu.

Na szczęście okazało się, że skokochron nie był potrzeby. Dziewczyna desperata namówiła go do podejścia do okna, w które natychmiast wciągnęli go policjanci.

- To szok, nie do opisania- mówią mieszkańcy bloku nr 35 na osiedlu Słoneczne.- Ten chłopak chodził w kółko i bardzo płakał. Był w samych schodniach, bez koszulki. Co chwila podchodził do krawędzi, trzymał się za głowę i mówił, żeby nie podchodzić, bo skoczy. Jak przyjechała jego dziewczyna, to biegiem pobiegła na górę. To ona go namówiła, żeby odszedł od krawędzi dachu.

Część mieszkańców twierdzi, że mężczyzna został wcześniej pobity koło pobliskiego marketu, ale te pogłoski będzie jeszcze sprawdzać policja. 24- latek został odwieziony do szpitala, gdzie zostanie poddany dokładnym badaniom.

To drugi taki przypadek w Ostrowcu w ciągu tygodnia. W sobotę, z dachu wieżowca przy ulicy Polnej skoczył 22- letni mężczyzna. Przeżył cudem, a jedyne obrażenia jakie ma, to połamane nogi.
/28 maja 2011, 7:00 Anna ŚLEDZIŃSKA/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 22587 razy,
ostatnio: 2021-10-20 12:31:42
Skomentuj artykuł:
Powrót