Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-06-03

Nowoczesny Blok Operacyjny w Ostrowcu już działa

Kosztował 11 milionów złotych


Za ponad 11 milionów złotych zmodernizowano Blok Operacyjny w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim. W czwartek odbyło się jego otwarcie i pierwsze operacje.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Wiceminister zdrowia Jakub Szulc i marszałek województwa Adam Jarubas, uczestniczyli w uroczystym otwarciu wyremontowanego Bloku Operacyjnego.


- To obiekt na miarę XXI wieku- chwalił starosta ostrowiecki Zdzisław Kałamaga.- Ta inwestycja kosztowała ponad 11 milionów złotych, w tym na sam sprzęt medyczny wydaliśmy 5 milionów.
Samorządowi udało się pozyskać na ten cel aż 7 milionów złotych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Za ich przyznanie dziękowano marszałkowi województwa.
- Pamiętam moment kiedy ówczesny starosta Waldemar Paluch i dyrektor szpitala Grażyna Słowik zaczęli lobbować o te środki. Planowaliśmy dotację w niższej kwocie, ale zmieniliśmy zdanie widząc determinację władz powiatu i chęć wspierania szpitala- wspomniał Adam Jarubas.


Blok składa się z czterech sal operacyjnych- ogólnochirurgicznej z możliwością wykonywania zabiegów laparoskopowych, ogólnoginekologicznej i urologicznej, salę endoskopii urologicznej wyposażoną w laser diodowy i laser holmowy oraz salę ortopedyczną, a także salę wybudzeń z czterema stanowiskami.
/ Anna ŚLEDZIŃSKA, 2 czerwca 2011, 21:07/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21692 razy,
ostatnio: 2021-10-20 20:50:32
Skomentuj artykuł:
Powrót