Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-06-10

Na bazarze odbyła się zbiórka darów dla powodzian


Ponad 1500 złotych zebrali ostrowieccy harcerze podczas dwudniowej akcji na targowisku miejskim. Pieniądze i dary, które przynieśli mieszkańcy będą przekazane powodzianom z Sandomierza. W siedzibie hufca Związku Harcerstwa Polskiego akcja wciąż trwa.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Od początku powodzi, w pomoc osobom, które dotknął żywioł włączają się harcerze z hufca w Ostrowcu Świętokrzyskim. W czasie weekendu zbierali pieniądze i dary dla powodzian na targowisku - razem ze Stowarzyszeniem Ostrowieckich Handlowców.

Z TARGOWISKA DLA POWODZIAN


Na placu w pobliżu hali targowej rozstawiono namiot, do którego handlowcy przynosili dary: bluzki, spodnie, spódnice, buty, artykuły spożywcze i środki czystości.


- W akcji brało udział ponad 30 osób. Harcerze z puszkami chodzili po targu, dzięki czemu uzbieraliśmy ponad 1500 złotych - mówi Teresa Woźniak, kwatermistrz ostrowieckiego hufca. - Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem ostrowczan, którzy pytali, gdzie można jeszcze dostarczyć dary.


Wśród darów rzeczowych, oprócz ubrań i pościeli znalazło się 20 kilogramów środków czystości, 50 kilogramów artykułów spożywczych i drobny sprzęt kuchenny, a nawet tak prozaiczne z pozoru rzeczy, jak smoczki na butelki w hurtowych ilościach.

CAŁY CZAS MOŻNA POMAGAĆ


- Otrzymaliśmy dwa namiary na odbiór mebli i lodówki - dodaje Teresa Woźniak. - Wszystkie dary przewieźliśmy do Sandomierza. Za zebrane pieniądze będzie zakupiony sprzęt AGD i w najbliższym czasie razem z meblami dostarczony powodzianom.


Akcja pomocy nie kończy się tym bardziej, że wciąż zalewane są kolejne tereny w okolicach Sandomierza. Każdy, kto chce pomóc, może dostarczyć dary lub wesprzeć zbiórkę pieniędzy w hufcu Związku Harcerstwa Polskiego, przy ul. Polnej 56 (budynek Gimnazjum numer 2), codziennie w godzinach 9-15.
/Anna ŚLEDZIŃSKA, sledzinska@echodnia.eu, 8 czerwca 2010, 7:45/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12523 razy,
ostatnio: 2020-04-05 23:56:05
Skomentuj artykuł:
Powrót