Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-06-10

Prawybory w Ostrowcu dla Wilczyńskiego


Jarosław Wilczyński będzie kandydatem stowarzyszenia "Twój Ostrowiecki Samorząd" na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. W środowych prawyborach uzyskał 88 na 155 oddanych głosów.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Ma 41 lat. Żonaty, jedno dziecko. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Ostrowcu Św. oraz kierunku politologia i nauki społeczne Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania organizacją w warunkach integracji europejskiej oraz administracji publicznej. Pracę zawodową rozpoczął jako nauczyciel w Zespole Szkół w Ćmielowie. Był został zastępcą kierownika Biura Promocji i Integracji Europejskiej w Urzędzie Miasta. W 2003 roku objął stanowisko wiceprezydenta miasta, które piastował przez trzy lata. Od 2006 roku jest prezydentem Ostrowca Św.

W środę, podczas IV Walnego Zgromadzenia członków stowarzyszenia "Twój Ostrowiecki Samorząd" przeprowadzono zapowiedziane prawie miesiąc temu prawybory. To członkowie ugrupowanie mieli zdecydować, kto będzie ich kandydatem na prezydenta w tegorocznych wyborach samorządowych. Wybór padł na urzędującego prezydenta Jarosława Wilczyńskiego, który uzyskał 88 głosów. Na jego konkurenta, wiceprezydenta Jarosława Górczyńskiego zagłosowały 64 osoby.


- Byłem spokojny, ale czuję wielką odpowiedzialność- skomentował wynik głosowania Jarosław Wilczyński.- Najważniejsze jest dla mnie przekonanie mieszkańców miasta, że kierunek który wybrali cztery lata temu był słuszny. Nie ukrywałem, że sam fakt prawyborów był dla mnie trudny. Jeżeli miało to służyć jedności tak zwartej grupy ludzi zaangażowanych w sprawy lokalne, to był to jedynie słuszny wybór jakiego mogłem dokonać- poddać się ocenie.


Jarosław Górczyński nie chciał się wypowiedzieć, pogratulował jedynie zwycięzcy. Zgodnie z zapowiedziami przewodniczącego TOS Waldemara M. Palucha, ma być kandydatem stowarzyszenia do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
/Anna ŚLEDZIŃSKA, 9 czerwca 2010, 21:16/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10807 razy,
ostatnio: 2020-03-31 21:13:28
Skomentuj artykuł:
Powrót