Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-06-10

Tony żywności dla powodzian


We wtorek do Świętokrzyskiego Banku Żywności w Ostrowcu przybył z Olsztyna olbrzymi transport z darami dla powodzian. Artykuły trafią do najbardziej poszkodowanych w Sandomierzu, Połańcu, Dwikozach.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W transporcie znalazło 10 ton żywności. Firma Animex V A oddział w Ełku przekazał 7 palet konserw, Bank Żywności w Olsztynie - wodę, różne artykuły i środki czystości oraz firma Danone - kaszki dla dzieci. Transport żywności zapewniła firma Schenker, która też już wcześniej przewoziła dary. - Otrzymaliśmy dużą ilość konserw, które powodzianom są bardzo potrzebne - mówi prezes ostrowieckiego banku Maria Adamczyk. - Do przesyłki dołożymy jeszcze unijny towar. Mamy jeszcze dużo artykułów w magazynie, Najważniejsze, by pomoc byłą duża, skuteczna i natychmiastowa.


Żywność transportowana jest na paletach i wywożona na tereny najbardziej dotknięte powodzią. Bank już od dwóch tygodni wspomaga powodzian i będzie to robił dotąd, dokąd będą potrzeby.


Do tej pory za jego pośrednictwem trafiło do najbardziej poszkodowanych około 35 ton artykułów, w tym tylko do Sandomierza 22 tony. W najbliższych dniach do potrzebujących skierowane zostaną następne transporty, Połańca, Dwikóz. Bank ma pod swoją pieczą około 300 dzieci powodzian do 3 lat, które przez długi okres będą żywione specjalnymi odżywkami.


Do banku niebawem trafią artykuły z sieci sklepów "Piotr i Paweł", które również będą rozprowadzone wśród powodzian. - Prowadzimy też zbiórkę żywności w Tesco i apeluję do mieszkańców miasta, by włożyli do specjalnego koszyka przynajmniej jeden artykuł dla powodzian - zachęca prezes Maria Adamczyk. - Zbiórka trwa do środy i ponownie od 14 do 20 czerwca.


Powodzianom wydawane są też towary unijne za pośrednictwem organizacji pozarządowych i straży pożarnej. We wtorek olbrzymia paleta sera żółtego została przesłana do Sandomierza, w środę trafi paleta sera topionego, mleko, mąkę, makarony, kasze, puszki mięsne z makaronem i kaszą.
/Andrzej Nowak, 8 czerwca 2010, 18:15/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10684 razy,
ostatnio: 2020-03-31 19:07:59
Skomentuj artykuł:
Powrót