Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2020-03-10

SZANSA na Zimowych Igrzyskach w Zakopanem

Za nami pierwsza część największego wydarzenia 2020 roku w Olimpiadach Specjalnych w Polsce, czyli X Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, Zakopane – Bydgoszcz 2020. Miasta będą gościć u siebie blisko 500 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, którzy będą rywalizowali w 6 dyscyplinach zimowych. Na tych arenach nie mogło zabraknąć ostrowieckiej "SZANSY"

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Zaszczytną funkcję Kierownika Ekipy Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie objął Remigiusz Woźniak, reprezentacja naszego województwa liczyła aż 35 osób, a Remigiusz Woźniak był Kierownikiem Ekipy Świętokrzyskiego.

Jako jedynym zawodnikiem z "SZANSY" występującym w Zakopanem był Krzysztof Stan, który startował w slalomie gigancie i slalomie super gigancie, a trenerem narciarzy zjazdowych był Tomasz Przybysławski.

Krzysztof w slalomie super gigancie był w swojej grupie startowej bezkonkurencyjny i wygrał zdobywając tym samym złoty medal - powiedział Remigiusz Woźniak, Przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" - W drugiej konkurencji Krzysztof zrobił niesamowity przeskok i wykręcił tak dobry czas, że zgodnie z przepisami Olimpiad Specjalnych i zasadą równych szans musiał zostać niestety zdyskwalifikowany DQ-ME i otrzymał plakietkę za udział.

Należy podkreślić, że Krzysztof Stan jest jednym z zawodników "SZANSY", którzy najkrócej jeżdżą na nartach, bo dopiero drugi sezon

Nie ma co ukrywać, że to wielki zaszczyt i wyróżnienie dla zawodnika brać udział w takim wydarzeniu. Zresztą dla trenerów, którzy wkładają w to serce również, ale oprócz osób zaangażowanych w dziedzinie sportowej do współpracy w Komitecie Organizacyjnym z "SZANSY" byli zaproszeni Przemysław Walczyk, który odpowiadał w Komisji Infrastruktury za transport oraz Tomasz Taborski, który był wolontariuszem specjalnym podczas Igrzysk. - powiedział Kierownik WTZ SZANSA Robert Rogala - Cieszę się, że moi pracownicy są również doceniani poprzez powierzanie im tak odpowiedzialnych funkcji, to tylko umacnia nas w przekonaniu, że kierunek rehabilitacji poprzez sport to dobry, a nawet bardzo dobry kierunek.

Misją Olimpiad Specjalnych jest zapewnienie treningów oraz przeprowadzanie zawodów w różnych dyscyplinach sportowych – zimowych i letnich – dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Polska jako pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej, jeszcze w początkach lat 80. dołączyła do światowego ruchu Olimpiad Specjalnych. Dziś w naszym kraju w ich ramach zrzeszonych jest ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15232 razy,
ostatnio: 2022-07-02 00:11:24
Skomentuj artykuł:
Powrót