Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2013-04-14

6 medali z Trójboju Siłowego przywiozła SZANSA z Hrubieszowa

W dniach 12 – 14 kwietnia 2013 roku w Hrubieszowie odbył się IX Ogólnopolski Mityng Olimpiad Specjalnych w Trójboju Siłowym. Udział w nim wzięło 7 zawodników z województwa świętokrzyskiego, w tym aż dwóch zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego, reprezentujących na co dzień Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA”. Był to już kolejny start w ogólnopolskich zawodach siłowych Sekcji „SZANSA” działającej przy Stowarzyszeniu na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA”, do Hrubieszowa pojechali Marcin Dunal, Paweł Dunal pod opieką trenera Remigiusza Woźniaka. Pozostali zawodnicy reprezentujący nasze województwo to Paweł Lunge, Małgorzata Basicka (oboje ze Skarżyska-Kamiennej), Grzegorz Rudnicki, Mariusz Biały (obydwaj z Jędrzejowa) oraz Czesław Leszczyński (Busko-Zdrój) oraz Krzysztof Ocios (trener ze Skarżyska-Kamiennej)

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Jak zawsze fajnie było spotkać się z przyjaciółmi, czyli zawodnikami i trenerami z całej Polski, z którymi jak zawsze „rywalizujemy” – powiedział Remigiusz Woźniak, przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” – Wiadomo, że w tych zawodach nie są najważniejsze medale, ale sam moment startu, możliwość uczestniczenia oraz pokazania wszystkim swoich nabytych umiejętności. Te momenty nie są porównywalne chyba z niczym innym, bo nie można z niczym porównać szczerego zadowolenia lub rozczarowania osób niepełnosprawnych podczas swoich startów, a potem uczestniczenia w dekoracji na podium bez względu na zdobyte miejsce.

Zawodnicy zostali po oficjalnym ważeniu podzieleni na grupy sprawnościowe i wagowe. Tym razem grupy były ułożone wg tzw. Wilkus, czyli zachowania odpowiednich proporcji w tworzeniu grup sprawnościowych. Zawody trójboju siłowego były przeprowadzone w konkurencji przysiad, wyciskanie na ławeczce oraz martwy ciąg. Zawodnicy byli dekorowani za każdą konkurencję oraz na koniec zawodów całościowo za dyscyplinę. W sumie zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” zdobyli 6 medali (w tym 2 srebrne, 5 brązowych i dwa czwarte miejsca).

Reprezentanci „SZANSY” trafili w swoich grupach sprawnościowych na bardzo mocnych i doświadczonych rywali, którzy nie odpuszczali przy żadnym podejściu. Należy podkreślić również, że sędziowie bardzo skrupulatnie wypełniali swoje obowiązki i zwracali uwagę na każdy techniczny błąd, który wielokrotnie nie pozwalał zaliczyć danego podejścia zawodnikom.

Wyniki zawodników „SZANSY”:

Dunal Marcin kategoria grupa 11 (obliczane wg Wilkes)
Przysiad – 80 kg – 4 miejsce
Wyciskanie – 55 kg – 4 miejsce
Martwy ciąg – 150 kg – 2 miejsce
Trójbój – 285 kg – II miejsce

Dunal Paweł – grupa 13 (obliczane wg Wilkes)
Przysiad – 80 kg – 3 miejsce
Wyciskanie – 65 kg – 3 miejsce
Martwy ciąg- 140 kg – 3 miejsce
Trójbój – 285 kg – III miejsce

Bardzo bogata galeria zdjęć z Hrubieszowa znajduje się na stronie www.szansa.onecik.pl

Na zdjęciu Paweł Dunal i Marcin Dunal z medalami wraz ze swoim trenerem Remigiuszem Woźniakiem.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 14551 razy,
ostatnio: 2021-04-16 13:39:24
Skomentuj artykuł:
Powrót