Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2013-02-01

Brązowy medal Pawła Menduckiego na 500 metrów

Z wielką radością informujemy, że w dniu 1 lutego 2013 roku Paweł Menducki z Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski działającym przy Stowarzyszeniu "SZANSA" reprezentujący Polskę na X Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w PyeongChang 2013 zdobył BRĄZOWY MEDAL na dystansie 500 metrów w łyżwiarstwie szybkim uzyskując czas 1 min, 37.91 sec

Wszystkie informacje i zdjęcia z Korei na bieżąco na stronie www.swietokrzyskie.olimpiadyspecjalne.pl

Przypominamy, że na bieżąco o pobycie Pawła Menduckiego informujemy na naszym profilu FACEBOOK'u

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Paweł Menducki z nominacją reprezentanta Polski do Korei

W dniu 24 stycznia 2013 roku podczas uroczystej ceremonii w warszawskim hotelu Novotel, reprezentanci Polski w obecności Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej, złożyli Przysięgę Olimpijską. Jednocześnie sportowcy otrzymali oficjalne nominacje olimpijskie na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które 29 stycznia rozpoczną się w koreańskim PyeongChang. Wśród reprezentantów Polski był jedyny zawodnik reprezentujący Powiat Ostrowiecki Paweł Menducki ze Stowarzyszenia na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA”.

Zapraszamy do fotorelacji w Galerii Zdjęć na stronie Oddziału Świętokrzyskiego Olimpiad Specjalnych - Polska.

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku.” Takie przyrzeczenie złożyło 41 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, którzy już niebawem będą walczyć o medale w pięciu dyscyplinach: narciarstwie biegowym i zjazdowym, łyżwiarstwie szybkim, hokeju halowym i biegu na rakietach śnieżnych.

Olimpijski znicz zapłonie już 29 stycznia, podczas ceremonii otwarcia Igrzysk. Następnego dnia rozpoczną się zmagania, które potrwają do 5 lutego. Weźmie w nich udział 3300 zawodników reprezentujących 110 państw.

Uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich uświetniła swoją obecnością Pierwsza Dama RP Anna Komorowska. Obecni byli też pani Prezes Olimpiad Specjalne Polska Katarzyna Frank-Niemczycka, pani Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda. Na wręczeniu nominacji pojawili się również Ambasadorzy Olimpiad Specjalnych Polska Anna Popek, Roman Kosecki, Zygmunt Chajzer i Leszek Blanik.

Wszystkie bieżące informacje na temat pobytu w Korei Pawła Menduckiego będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej Stowarzyszenia „SZANSA”.

Natomiast codziennie od 28 stycznia będzie można zobaczyć w TVP1 Kronikę Olimpijską z Korei o godzinie 16.55 przed Teleexpresem.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12144 razy,
ostatnio: 2021-04-14 22:30:41
Skomentuj artykuł:
Powrót