Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2013-02-25

Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu ZHP Ostrowiec Świętokrzyski

„Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś, czym się jest”
Ks. Kazimierz Lutosławski

22 lutego to święto przyjaźni obchodzone każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
I właśnie z tej okazji w dniu 23 lutego harcerki, harcerze i instruktorzy z TŚDH „Burza” oraz członkowie Komendy Hufca ZHP w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowali jak co roku bieg patrolowy na terenie naszego miasta.
W zasadzie były to dwie trasy : jedna dla tych najmłodszych- zuchów, a druga długa wokół całego miasta dla tych bardziej wtajemniczonych- harcerzy.
Wszystko tradycyjnie zaczynało się pod pomnikiem harcerza w Parku Miejskim.
Drużyny składały meldunek o gotowości do wyjścia na trasę biegu, która była dla nich wcześniej nieznana. Podczas wędrówki wszystkie patrole musiały wykonać zadania – zarówno te harcerskie jak i sprawnościowo- logiczne.
Jednym z najciekawszych a zarazem najtrudniejszych bo bardzo długo trwającym zadaniem było gotowanie kiślu na punkcie przy ulicy Granicznej.
We wcześniej przygotowanej przez druha Karola Szczerowodę jaskini wybudowanej ze śniegu ustawiona była gazowa kuchenka turystyczna i zadaniem każdego patrolu było ugotować kisiel, który otrzymał od w/w druha.
Z tego względu, że jak się okazało nie było to wcale takie łatwe zadanie czas oczekiwania na swoją kolejkę był długi- a na dworze było wilgotno i dość chłodno.
Do realizacji tego zadania ustawiła się dość długa kolejka, co spowodowało zainteresowanie ludności takim zgromadzeniem. Wśród zainteresowanych tym wydarzeniem znalazła się była harcerka -Pani Wesołowska, która przyniosła wszystkim harcerzom gorącą herbatę z cytryną i wszyscy mogli w ten sposób zagrzać się czekając na swoją kolejkę.
Jak się okazuje są jeszcze dobrzy i bezinteresowni ludzie na tym świecie.
Następnie trasa naszego biegu zaprowadziła wszystkich do Domu Kultury Malwa na osiedlu Stawki.
Tam wszyscy również mogli napić się ciepłej herbaty przygotowanej przez niezawodne instruktorki naszego hufca.
Po krótkim ogrzaniu się siedliśmy wszyscy do wspólnego świeczkowiska podczas którego : Anna Ewa Lipiec, Aneta Zwada, Karol Szczerowoda złożyli Zobowiązanie Instruktorskie i zostali oficjalnie przyjęci w struktury ZHP, odbyło się również Przyrzeczenie Harcerskie i wręczenie barw drużyn.
Świeczkowisko tematycznie było związane Z Dniem Myśli Braterskiej, a wszyscy jego uczestnicy mogli zapoznać się z ilością zobowiązań instruktorskich i przyrzeczeń harcerskich złożonych w hufcu ostrowieckim od 2000 roku- ponieważ taki materiał przygotowali harcerze w wersji elektronicznej i wyświetlili go dla wszystkich zebranych.
W tym tak szczególnym dla wszystkich dniu wszystkim : zuchenkom, zuchom, harcerkom, harcerzom, instruktorkom i instruktorom życzę dużo radości i zadowolenia z pracy na rzecz Związku Harcerstwa Polskiego. Samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym o raz spełnienia swoich najskrytszych marzeń.
W dniu tym zwracam się również do rodziców, których za każdym razem przybywa na naszych biwakach i rajdach: dziękuję Państwu, że jesteście z nami, interesujecie się naszą działalnością, pomagacie nam w realizacji zadań i powierzacie nam pod opiekę swoje dzieci co jest dowodem na to, że widzicie sens naszej działalności, która niewątpliwie ma wpływ na rozwój osobowości każdego człowieka.

Komendant Hufca
Hm Robert Rogala
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12887 razy,
ostatnio: 2021-04-18 00:26:00
Skomentuj artykuł:
Powrót