Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-04-25

Hipermarket do kontroli

Policja zbada umowę sprzedaży Rawszczyzny

      Sprzedaż działki przy ul. Mickiewicza w Ostrowcu amerykańskiej firmie Polimeni, za 5,5 mln złotych, trafiła do Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Doniesienie złożone przez ostrowieckich przedsiębiorców, zostało bowiem zakwalifikowane do tzw. postępowania sprawdzającego. Dziś zajmuje się nim Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach.


    -Część ostrowieckich przedsiębiorców, a także radnych stara się nie dopuścić do sprzedaży działki, na której ma powstać ogromne centrum handlowo- rozrywkowe. Pod protestem w tej sprawie podpisało się aż dwustu kupców, którzy wskazują na rażące nieprawidłowości, do których miało dojść rzekomo w trakcie procedury przetargowej. W środę kierownictwo prokuratury podjęło decyzję o skierowaniu nadesłanych materiałów do Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w WKP w Kielcach.


    Funkcjonariusze policji mają przeprowadzić czynności sprawdzające - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, prokurator Bogdan Karp.


    Prokurator Bogdan Karp dodaje, że ostrowieccy kupcy podparli swoje zastrzeżenia opinią prawną warszawskiej kancelarii prawnej. Według prawników, przeprowadzone postępowanie przetargowe zawiera istotne uchybienia z punktu widzenia obowiązujących przepisów prawa, uzasadniające wytoczenie powództwa o stwierdzenie nieważności umowy zawartej między gminą a Polimeni.


    Na razie policja prowadzi jedynie tzw. postępowanie sprawdzające.


    Zabezpieczono m. in. wszystkie dokumenty przetargowe, które są analizowane.


    Policja zbada, czy rzeczywiście proces decyzyjny w tej sprawie przebiegał w sposób prawidłowy.


    (w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18350 razy,
ostatnio: 2020-07-02 10:55:40
Skomentuj artykuł:
Powrót