Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-11-25

Ostrowiec, czyli Starachowice bis

Koniec z takimi rządami

      "Aferą starachowicką bis" nazwał Konstanty Miodowicz, poseł Platformy Obywatelskiej, sytuację w Ostrowcu, wokół huty i w miejskich strukturach SLD. Stwierdził on stanowczo, że kontynuowanie takiego sposobu rządzenia miastem dłużej trwać nie może.


    -Platforma Obywatelska jest za tym, aby układ, jaki rządzi Ostrowcem, przeminął - przyznał poseł, który w piątek otworzył swoje biuro w naszym mieście.


    To przecież ten sam sposób rządzenia strukturami samorządowymi, jakie SLD zaprezentowało w aferze starachowickiej.


    Nie odsłonięto tam niczego nadzwyczajnego, a jedynie sposób bycia przez jedną z partii politycznych w samorządzie. Przecież i tu do czynienia mamy z zamieszaniem prominentnych samorządowców w aferę prywatyzacyjną, rozgrywaną kosztem mieszkańców. Samorządowcy ci posiadali bardzo wysokie odniesienia do kluczowych polityków aparatu SLD.


    Reprezentowana przez Miodowicza partia, która obecnie przoduje we wszystkich rankingach uważana za ugrupowanie największego zaufania, jest za tym, by wprowadzić w Ostrowcu zasadę przeźroczystości władzy. Decyzje dotyczące mieszkańców muszą być bowiem jasne, klarowne i uzgodnione z reprezentacjami społeczności.


    -Platforma Obywatelska nie jest partią indywidualności, a jest partią nastawioną na włączanie w działania społeczne, jak największej liczby osób. PO to par tia, która nie buja w obłokach. Nie obiecuje, że Ostrowiec będzie przeniesiony do niebieskiej Jerozolimy. Nie opowiada, że tu powstaną lotniska, strefy przemysłowe - zaznaczył.


    Podczas swej wizyty w Ostrowcu Miodowicz odniósł się do weryfikacji w szeregach SLD.


    -Osobiście uważam, że weryfikacja nie usatysfakcjonuje Polaków, gdyż odejdą ludzie, a pozostaną mechanizmy generujące zachowania patologiczne - przyznał.


    Nowo otwarte biuro posła w Cechu Rzemiosł Różnych jest szóstym oddziałem jego biura centralnego.


    Będzie ono czynne codziennie od poniedziałku do piątku od 9 do 16, zaś sam Miodowicz będzie pojawiał się w nim raz na trzy tygodnie.


    pas
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11752 razy,
ostatnio: 2020-07-10 00:14:05
Skomentuj artykuł:
Powrót