Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-11-25

Zamiast kapusty -zacier


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Kolejnym sukcesem mogą pochwalić się policjanci z sekcji kryminalnej ostrowieckiej KPP. W środę zlikwidowali prowadzoną na większą skalę, nielegalną produkcję alkoholu.


    Dziewiętnastego listopada, w godzinach popołudniowych ekipa funkcjonariuszy z sekcji kryminalnej dokonała przeszukania domu przy ul. Siennieńskiej. Podejrzenia, o kwitnącym tam wódczanym procederze, w pełni się potwierdziły. W mieszkaniu odkryto nielegalną gorzelnię. W różnych pojemnikach, m. in. w beczkach przeznaczonych do kiszenia kapusty, znajdował się gotowy zacier do produkcji alkoholu. Zdeponowano ponad 350l tego półproduktu, a ponadto sprzęt do destylacji, kapsle, etykietki.


    Kto prowadził tę gorzelnię, tego na razie nie wiadomo. Funkcjonariuszom nie udało się przesłuchać właściciela posesji. W czasie przeszukiwania domu, był nieobecny.


    Żona nie potrafiła wskazać miejsca jego pobytu.


    -Zabezpieczony materiał został przekazany do ekspertyzy -mówi Ewa Malowańska, oficer prasowy ostrowieckiej policji. Musimy mieć potwierdzenie, iż w pojemnikach faktycznie znajdował się półprodukt do wytwarzania alkoholu. Kolejna czynność, to ustalenie, kto się tym trudnił, aby przedstawić mu konkretny zarzut.


    /m/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11955 razy,
ostatnio: 2020-07-10 11:41:36
Skomentuj artykuł:
Powrót