Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-11-02

Pedofil za kratkami


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Krzysztof G. wyszedł z zakładu karnego we wrześniu br. , po odbyciu całości kary - 15 lat więzienia za zgwałcenie i zabójstwo 14- letniego chłopca.


    -Od pierwszych dni mężczyzna ten znalazł się pod "opieką" policji, której znane były jego zachowania mówi Andrzej Gablewski, zastępca komendanta ostrowieckiej KPP.


    Funkcjonariusze pamiętali tragiczne zdarzenie z 1988 r. i obawiali się, aby nie doszło ponownie do nieszczęścia.


    Ich podejrzenia wkrótce się potwierdziły. Krzysztof G. zaczął kręcić się koło szkół, nagabywać chłopców. W prasie ukazały się wówczas ostrzeżenia i apele o zachowanie czujności. -Publikacje te - mówi Ewa Malowańska, oficer prasowy ostrowieckiej policji - nie miały nakręcać spirali strachu, ale ostrzec rodziców i dzieci.


    Mimo tych apeli Krzysztofowi G. udało się zwabić na teren posesji kilku chłopców, proponując im, za odpłatnością, wykonanie prac porządkowych. Ofertę jego przyjęło ogółem ośmiu nastolatków. Mężczyzna płacił im za wykonaną usługę, zaczął zapraszać do domu, częstować alkoholem. Wówczas nie tylko dotykał chłopców, ale proponował im seks. Podczas jednej z wizyt chłopców, Krzysztof G. zamknął drzwi. Na szczęście jednemu z chłopców udał się wyważyć drzwi i uciec wraz z kolegami. Żaden z nich nie przyznał się jednak rodzicom w jakim był niebezpieczeństwie.


    Prawda wyszła na jaw podczas czynności prowadzonych przez policję. Chłopcy zostali wezwani do komendy wraz z rodzicami. Na podstawie relacji nastolatków odtworzono przebieg zdarzenia, w którym uczestniczyli.


    Kilka dni temu pedofil został zatrzymany. Za czyn popełniony w warunkach recydywy grozi mu do kilkunastu lat więzienia.


    /m/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12155 razy,
ostatnio: 2021-03-08 23:40:16
Skomentuj artykuł:
Powrót