Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-10-19

Rozprawa w Sądzie Arbitrażowym odroczona


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      W miniony czwartek, przed Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, nie doszło do zaplanowanej na 16 października rozprawy między Stalexportem a gminą Ostrowiec o ustanowienie zastawu na majątku trzech gminnych spółek, tj. MWiK, OTBS i MPK. Rozprawa została odroczona do przełomu października i listopada.


    -Powodem była rezygnacja arbitra reprezentującego przed sądem gminę Ostrowiec -mówi dyrektor w Stalexporcie, Marek Cywiński. Został wyznaczony nowy arbiter, który jednak musi mieć czas na zapoznanie się ze sprawą.


    Kolejny termin ma być wyznaczony na przełomie października i listopada. Przypomnę, że rozprawa jest konsekwencją wygranej przez nas sprawy o uznanie ważności umowy sprzedaży akcji Huty Ostrowiec Agencji Rozwoju Lokalnego.


    Transakcja ta została zabezpieczona zastawem na spółkach gminnych.


    Uchwałę tej treści podjęła Rada Miejska.


    Jak się dowiedzieliśmy, arbiter reprezentujący gminę, wycofał się całkiem niedawno. Nowym ma być mec. Czeszejko- Sochacki. Na razie nie ma żadnych sygnałów o możliwości polubownego załatwienia sporu. Gmina bowiem zdecydowanie odrzuca roszczenia Stalexportu. W Urzędzie Miasta są zdania, że Stalexport nie ma podstaw, by domagać się od miasta jakichkolwiek pieniędzy.


    (w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11257 razy,
ostatnio: 2021-03-08 23:16:38
Skomentuj artykuł:
Powrót