Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-11-02

Zjazd Hufca ZHP w Nosowie


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      W sobotę, w Domu Harcerza w Nosowie, odbył się Zjazd Hufca ZHP Ostrowiec. Uczestniczyło w nim trzydziestu delegatów reprezentujących czterysta pięćdziesięcioosobową rzeszę zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i instruktorów. Na chwilę obecną przy Hufcu ZHP w naszym mieście działa 8 gromad zuchowych, 20 drużyn harcerskich, 2 drużyny starszoharcerskie i 3 kręgi instruktorskie.


    Najważniejszymi punktami harcerskiego zjazdu była prezentacja sprawozdania za okres ostatniej kadencji oraz wybór nowych władz na kolejne cztery lata. Szczególnie imponująco wyglądały wyniki finansowe przedstawione przez komendanta, Roberta Rogalę. Otóż w bieżącym roku ostrowieckiemu hufcowi udało się pozyskać rekordową kwotę dotacji w wysokości blisko 29 tys. zł. Jest to kwota na tyle imponująca, że przewyższa o 20 tys. wielkość dotacji i subwencji, jaką Hufiec otrzymywał na początku obecnej kadencji.


    W popołudniowej części zjazdu odbyła się jego najbardziej emocjonująca część - wybory władz.


    Delegaci wybrali na drugą kadencję komendantem ostrowieckiego Hufce Roberta Rogalę (fot.1), zaś jego zastępcami będą: Dariusz Czupryński (fot.2) i Mariusz Jagiełło (fot.3).


pas (Fot. 1-3 Portal miejski)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11323 razy,
ostatnio: 2021-03-09 02:29:57
Skomentuj artykuł:
Powrót