Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-10-19

Półtora miliona złotych na pożyczki

Pierwsi skorzystali z oferty


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Do Powiatowego Urzędu Pracy wpłynęło kilkanaście wniosków o przyznanie kredytów na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wnioski takie złożyli zarówno bezrobotni, jak i pracodawcy. Urząd zarezerwował na pożyczki około 1,8 mln zł.


    W ubiegły wtorek 5- osobowa komisja po raz pierwszy opiniowała wnioski na kredyty.


    -Rozpatrzyliśmy tego dnia 10 wniosków. Kilka z nich bez żadnych uwag zostało zaopiniowanych pozytywnie.


    W środę lub w czwartek wnioski te zamienią się w żywą gotówkę. Na ostatniej Powiatowej Radzie Zatrudnienia ustaliliśmy, że kredyty będą udzielane w wysokości od 25 do 35 tys. zł na jedno stanowisko pracy lub niższe w zależności od propozycji zainteresowanej osoby -twierdzi Jerzy Stupnicki, kierownik PUP w Ostrowcu.


    Zainteresowanie kredytami z urzędu pracy jest więc spore. Można się było tego spodziewać. W Ostrowcu nadal nie ma funduszu pożyczkowego. Z informacji uzyskanych w PUP wynika, że kilka wniosków przekazano do uzupełnienia. Zostaną one rozpatrzone na najbliższym posiedzeniu komisji. Jeden z nich przygotowany jest na większą kwotę, bowiem pracodawca zamierza stworzyć kilka nowych miejsc pracy. Warto dodać, że kredyty te jak na nasze warunki są atrakcyjne, urząd udziela je na 3,3 proc., natomiast okres ich spłaty wynosi 2-3 lata.


    -Zachęcam partnerów lokalnego rynku pracy, chcących i mogących stworzyć dodatkowe miejsca pracy o składanie wniosków. Mają oni jeszcze na to dwa miesiące czasu. Na tzw. funduszu kredytowym posiadamy jeszcze około 1,5 mln zł. Są to pieniądze zarówno dla osób bezrobotnych, które chcą stworzyć miejsca pracy dla siebie, czyli podjąć działalność gospodarczą, jak i dla firm, które planują zwiększyć produkcję lub usługi i zatrudnić nowych pracowników.


    (fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11155 razy,
ostatnio: 2021-03-08 23:05:57
Skomentuj artykuł:
Powrót