Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-10-19

Związkowcy szykują taczki

Podpisanie aktu notarialnego w hucie a nie w urzędzie

Hutnicza Solidarność nie zgadza się, aby podpisanie aktu notarialnego nastąpiło w Urzędzie Miasta. Związkowcy są zdania, że prezydent nie ma prawa uprawiać autoreklamy, skoro opuścił hutników i przeciwko niemu toczy się postępowanie karne.

-Czy to prawda, że podpisanie aktu notarialnego sprzedaży przedsiębiorstwa Huty Ostrowiec S. A. w upadłości ma nastąpić w siedzibie Urzędu Miasta, a nie w hucie? Informacja tej treści została rozpowszechniona m. in. przez prezydenta, który w piśmie do syndyka Henryka Szymczyka stwierdził, że taka jest również wola Francisco Rubiralty, właściciela Celsy. Co na to związki zawodowe, załoga huty? -z tym pytaniem zwracamy się do przewodniczącego Komisji Zakładowej Solidarności, Krzysztofa Foremniaka i wiceprzewodniczącego Marka Czajkowskiego

      -Rzeczywiście, takie informacje poszły w eter -mówi przewodniczący Krzysztof Foremniak. Może zacytuję pismo podpisane przez prezydenta: "Chciałbym poinformować, iż otrzymałem fax od Pana Francisco Rubiralty, w którym wyraża chęć podpisania umowy kupna- sprzedaży Huty Ostrowiec S. A. w Urzędzie Miasta. W związku z tym proponuję, aby uroczyste podpisanie umowy, przewidziane na dzień 31 października na godz. 8.00, odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Liczę, że również Pan pozytywnie ustosunkuje się do propozycji Pana Rubiralty i w ten sposób zakończymy wspólnie rozpoczęte starania o pomyślność dalszych losów Huty, jej pracowników oraz społeczności Ostrowca Św.

    Ze swej strony Urząd zapewni oprawę całej uroczystości. Czekamy na Pańskie sugestie". Nie będę ukrywał, że jesteśmy przeciwni, aby tak doniosła uroczystość odbyła się właśnie w Urzędzie Miasta. Prezydent już dawno "zakończył swą misję ratowania huty", zostawiając nas samych.

    Teraz nie widzimy potrzeby, aby znowu nam pomagał.

-Z pisma wynika, że sam Francisco Rubiralta chce, aby podpisanie aktu notarialnego odbyło się w Urzędzie Miasta?

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

    -Otóż prawda jest nieco inna -mówi K. Foremniak. Zacytuję tym razem pismo F. Rubiralty do prezydenta: "Mam przyjemność poinformować, iż w następny piątek, tj. 31 października 2003 roku zamierzamy podpisać z syndykiem ostateczną umowę kupna sprzedaży Huty Ostrowiec. Biorąc pod uwagę doniosłość i znaczenie tego faktu dla miasta Ostrowca, jest dla nas zaszczytem zaprosić Pana do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.


    Uznaliśmy, iż podpisanie umowy mogłoby mieć miejsce w Urzędzie Miasta lub w Biurze Zarządu Huty Ostrowiec. Oczywiście jesteśmy gotowi być obecni wszędzie tam, gdzie uzna Pan, iż będzie to bardziej stosowne.


    Grupa Celsa będzie bardzo dumna, jeżeli zechce Pan być świadkiem tego wydarzenia". Jak zatem z tego widać, F. Rubiralta niczego nie przesądza.


    Podpisanie umowy może się odbyć na terenie huty. My uważamy, że jest to jedyne miejsce na tak doniosłą uroczystość.

-Co na to wszystko syndyk?
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12050 razy,
ostatnio: 2021-02-25 11:05:42
Skomentuj artykuł:
Powrót