Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-02-01

Kup Pan Gambo


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      30 listopada 2000 roku zostałyśmy definitywnie zwolnione a "Gambo" postawione w stan likwidacji.


    Część zaległych poborów i odpraw wypłacono nam z funduszu świadczeń gwarantowanych. O pozostałe świadczenia musiałyśmy zwrócić się do sądu - mówią kobiety pokazując wyroki sądowe z klauzulą natychmiastowej wykonalności nakazujące im wypłatę zaległych pensji, świadczeń z tytułu jubilatów, łącznie z odsetkami.


    -Z dokonanych ustaleń wynika, że jedynym sposobem na odzyskanie części należności pracowniczych jest sprzedaż nieruchomości, którą zajmowało "Gambo" - mówił pod koniec roku Komornik Sądowy Rewiru II przy Sądzie Rejonowym w Ostrowcu, Rafał Fronczek. -Dotychczasowa egzekucja nie przyniosła skutku. Nieruchomość nie znalazła nabywcy na pierwszej i drugiej licytacji. Ponieważ żaden z wierzycieli nie przejął nieruchomości na własność, postępowanie zostało umorzone. Nowa egzekucja z tej nieruchomości może być wszczęta dopiero po upływie roku od dnia drugiej licytacji. Dlatego wierzyciele (m. in. byli pracownicy) aby ponownie przeprowadzić egzekucję, muszą złożyć wnioski o jej wszczęcie oraz wyroki, którymi dysponują po 14 stycznia 2004.


    -Jeżeli nieruchomość zostanie sprzedana na pierwszej lub drugiej licytacji, pracownicy, którzy złożą wnioski, otrzymają należności za pracę za okres 3 miesięcy do wysokości najniższego wynagrodzenia za pracę - tłumaczył Rafał Fronczek. Pozostała kwota będzie przeznaczona na należności zabezpieczone hipotecznie.


    -Kończy się styczeń, złożyłyśmy do komornika wnioski i nadal nic się nie dzieje, nadal nie mamy pieniędzy - żalą się kobiety.


    W biurze komornika dowiedzieliśmy się, że jeszcze nie wszystkie zainteresowane kobiety złożyły wnioski.


    Muszą to zrobić jak najwcześniej, by za jakieś dwa tygodnie komornik mógł wystąpić do sądu o ustalenie terminu licytacji. Sprawa rozstrzygnie się najwcześniej za jakieś trzy miesiące. Oczywiście jeśli znajdzie się inwestor z jakimś milionem złotych na zakup dawnego "Gamba"


K Żak
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16882 razy,
ostatnio: 2020-07-06 08:13:19
Skomentuj artykuł:
Powrót