Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-02-01

Niełatwe negocjacje z Celsą


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Negocjacje w sprawie Układu Zbiorowego Pracy pomiędzy związkami zawodowymi działającymi w hucie a zarządem Celsa Huta Ostrowiec, toczą się nie bez trudności od połowy grudnia ub. roku. Na razie każda ze stron obstaje przy swoich propozycjach, nadziei na szybkie porozumienie nie widać.


    -Związkowy projekt układu zbiorowego został przekazany zarządowi, reprezentowanemu przez prezesa Angelo Pueyo, na jednym z pierwszych spotkań - mówi przewodniczący Solidarności, Krzysztof Grabowiec. Nasz projekt nie spotkał się z aprobatą zarządu, jako zawierający zbyt wygórowane żądania. Celsa przedstawiła więc własny, opierający się na uregulowaniach zawartych w Kodeksie pracy, nie zawierający żadnych dodatkowych propozycji płacowych. Na spotkaniu w minioną środę zarząd stwierdził, że w tym roku Celsy nie stać na żadne dodatkowe wydatki finansowe na ustalone wcześniej płace. Celsa pragnie się skupić na zapowiedzianych inwestycjach w hutę rzędu 380 mln złotych.


    Związkowcy nie ukrywają, że nie są zachwyceni uporem zarządu. Domagają się m. in. zróżnicowania wynagrodzeń między zmianą stałodzienną a zmianowymi systemami płac. Pracownicy zatrudnieni w niedziele i święta, powinni mieć dodatki.


    (w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17329 razy,
ostatnio: 2020-07-02 12:50:58
Skomentuj artykuł:
Powrót