Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-03-01

Przedsiębiorcy w obronie lokalnych interesów


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      W dniu 27 lutego odbyło się spotkanie przedsiębiorców z przedstawicielami Zarządu Stowarzyszenia "Samorządność i Przedsiębiorczość".


    Zaniepokojeni szybkim i zaskakującym rozwojem wydarzeń związanych z planowaną budową hipermarketu na "Rawszczyźnie" ostrowieccy przedsiębiorcy, głównie handlowcy postanowili wyrazić swoją dezaprobatę w stosunku do poczynań władz miasta. Zebrani chcą podjąć w najbliższym czasie czynności mające na celu nie dopuszczenie do realizacji tak ryzykownej i niebezpiecznej, ich zdaniem, inwestycji dla przyszłości Ostrowca. W związku z tym bardzo mocno podkreślali zagrożenia wynikające z tak nieodpowiedzialnej, a firmowanej przez prezydenta miasta, Jana Szostaka decyzji o budowie centrum rozrywkowo-handlowego. Według przedsiębiorców wybudowanie i funkcjonowanie centrum handlowego, to przede wszystkim ewidentna utrata miejsc pracy w firmach, sklepach i hurtowniach na terenie naszego miasta oraz realna groźba ich upadku. -Działania władz lokalnych, polegające na wpuszczeniu na nasz rynek takiego hipermarketu, to świadome pozbawianie się przez miasto podatków lokalnych odprowadzonych przez miejscowe firmy mówił jeden z uczestników spotkania.


    -Wyprowadzanie dochodów z miasta na zewnątrz, a zatem dalsze ubożenie społeczeństwa i pogłębianie się biedy będzie skutkiem takiej decyzji J. Szostaka -dopowiedział głos z sali.


    Są to już obawy nie tylko przedsiębiorców, jako szefów firm, ale w dużej mierze niepokój i niepewność o miejsca pracy zatrudnionych w nich osób, a także ich rodzin. W wypowiedziach podkreślano, że to, co jeszcze kilka dni temu wydawało się niemożliwe, w co nie wierzyli prowadzący działalność gospodarczą, zaczyna stawać się faktem.


    -Przecież prezydent Szostak na spotkaniu z przedsiębiorcami, zorganizowanym przez SiP w Cechu wiosną zeszłego roku, deklarował nam pomoc, współpracę i zasięganie opinii w sprawach ważnych dla lokalnego biznesu, a teraz nie zachował nawet pozorów dobrej woli i nie zdobył się na konsultacje z naszym środowiskiem -powiedział zdener wowany przedsiębiorca.


    Te wcześniejsze zapowiedzi i zapewnienia o współdziałaniu prezydenta lokalnym biznesem być może uspokoiły czujność środowiska gospodarczego i przedsiębiorców. Dziwi także zachowanie wielu radnych, którzy w sposób przychylny poparli propozycję i działania prezydenta - podkreślano. W naszym samorządzie panuje uzależnienie od pana prezydenta, dlatego nie ma się, co dziwić, że teraz radni nie zgłaszają żadnych sprzeciwów, co do jego postępowania - powiedział właściciel jednej z firm.


    Na zakończenie spotkania przedsiębiorcy postanowili, że nie wolno się zgodzić na przyszłość Ostrowca, jako miasta opar tego na handlu, sporcie i rozrywce z rosnącym bezrobociem i rozszerzającą się biedą mieszkańców.


    I. Karcz.


    Stowarzyszenie "Samorządność i Przedsiębiorczość" i radni zapraszają w poniedziałek 1 marca o godz. 18.00 w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Sienkiewicza 63 odbędzie się comiesięczne spotkanie Zarządu Stowarzyszenia i radnych koła "S i P" z mieszkańcami miasta.


    Tematy spotkania: 1) Zagrożenia dla miejscowych firm i osób w nich zatrudnionych oraz skutki dla lokalnej społeczności w związku z planowaną budową hipermarketu na "Rawszczyźnie".


    2) Informacja z sesji Rady Miasta i Rady Powiatu dotycząca podjętych uchwał budżetowych.


    3) Sprawy organizacyjne stowarzyszenia.
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19856 razy,
ostatnio: 2020-07-11 03:27:06
Skomentuj artykuł:
Powrót