Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-01-27

Pomysł jest, nie ma działki


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Rada Osiedla Denków nie wyraziła zgody na lokalizację przy ulicy Gulińskiego schroniska dla zwierząt. Trwają poszukiwania terenu, na którym można by zorganizować taki obiekt.


    Kiedy Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami zwróciło się do gminy o przekazanie działki, na której można by powołać do życia schronisko, otrzymało propozycję przejęcia terenu w rejonie dawnej fabryki domów. Członkinie stowarzyszenia rozpoczęły podobno przygotowania do organizacji takiego obiektu, poczyniono drobne inwestycje, ale do rozmów włączyła się Samorządowa Rada Osiedla "Denków". Samorząd nie wyraził zgody na lokalizację obiektu w tym miejscu, argumentując, że byłby on zbyt blisko posesji i przez to zbyt uciążliwy dla części mieszkańców dzielnicy.


    -W zamian zaproponowaliśmy stowarzyszeniu teren przy ul. Rudzkiej, z dala od zabudowań. Do tej działki prowadzi droga z płyt betonowych mówi Zdzisław Ziemniak, członek rady osiedlowej.


    -Tej oferty panie ze stowarzyszenia nie przyjęły z uwagi na trudny dojazd i ze względów bezpieczeństwa. Nie miały pewności, czy uda się tam zapewnić bezpieczeństwo osobom opiekującym się schroniskiem i samym zwierzętom.


    Poza tym nie ma w tym rejonie ani wody, ani światła. Rada osiedla stawia pewne warunki. Sugeruje, aby gmina wykonała oświetlenie ul. dojazdowej do działki. To na razie niemożliwe -twierdzi Wojciech Kotasiak, przewodniczący Rady Miasta w Ostrowcu.


    Poszukiwania trwają. Paniom ze stowarzyszenia odpowiada teren między Nowym Zakładem a ulicą Bałtowską, obok nasypu. Czułyby się tam bezpieczniej. Tyle, że teren ten nie został jeszcze skomunalizowany. Należy do skarbu państwa. Zatem powstała kolejna bariera.


    Jaki będzie finał tych starań? Trudno powiedzieć. Może gdzieś na terenie miasta uda się przygarnąć schronisko.


    Stowarzyszeniu zależało, aby zgromadzić tam czworonogi na okres zimy.


    Wszystko wskazuje, że tego celu nie uda się osiągnąć.


(fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18284 razy,
ostatnio: 2020-07-03 16:51:29
Skomentuj artykuł:
Powrót