Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-01-27

Usiłowanie zabójstwa w bloku przy ul.Kościuszki


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      W czwartek, przed godz. 18. w jednym z bloków przy ul. Kościuszki, mężczyzna zaatakował -mieszkającego vis a vis -sąsiada. Zadał mu nożem trzy rany w klatkę piersiową.


    Obaj mężczyźni mieszkali w jednym z bloków, w których są wspólne korytarze. Ta konieczność codziennych spotkań miała, niestety, negatywny wpływ na wzajemne kontakty. Od lat obaj byli zwaśnieni. Jeden z nich systematycznie wszczynał awantury, najczęściej po wypiciu alkoholu. Wielokrotnie interweniowała policja, Straż Miejska. To jednak nie poprawiło sytuacji.


    Nie wiadomo, co sprowokowało w tym dniu mężczyznę do tego, aby zaatakować sąsiada. Zaczaił się na niego w korytarzu i czekał na odpowiedni moment. Zadał trzy ciosy nożem, m. in. w mostek i pachwinę, gdzie została uszkodzona tętnica.


    Ciężko ranny mężczyzna został szybko przewieziony do szpitala i poddany operacji. Przez następne dni pozostawał na oddziale intensywnej opieki medycznej.


    -Zdarzenie to -mówi Andrzej Gablewski, zastępca komendanta ostrowieckiej policji -rozpatrywane jest pod kątem usiłowania zabójstwa. Sprawca uderzając nożem, w okolicę serca, zdawał sobie sprawę z tego, iż spowoduje zagrożenie życia.


    Podejrzany o usiłowanie zabójstwa w feralnym dniu spożywał alkohol.


    Potwierdziły to wyniki badań wykonanych alkomatem.


    /m/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20393 razy,
ostatnio: 2020-07-07 22:03:17
Skomentuj artykuł:
Powrót