Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-01-20

Wizyty prezydenta Rubiralty


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      W minionym tygodniu, w ostrowieckim Urzędzie Miasta odbyły się dwa spotkania z udziałem prezydenta Celsy, Francisco Rubiralty. Dla dziennikarzy oba otoczone delikatną mgiełką tajemnicy.


    W środę, późnym wieczorem (ok. godz. 20) prezydent Rubiralta wraz prezesem Celsa Huta Ostrowiec, Angelem Pueyo rozmawiali z prezydentem Janem Szostakiem.


    -Nie wiem czego dokładnie dotyczyła rozmowa, bo szef nie ściągnął mnie na to spotkanie do urzędu -mówi rzecznik prezydenta, Leszek Mizielski. Z tego, co mi wiadomo, dyskutowano o perspektywie rozwoju huty. Prezydent Rubiralta stwierdził, że widzi duże możliwości dla ostrowieckiego giganta metalurgicznego za wschodnią granicą Polski. Technologia, jaką dysponuje nasza huta, jest nowocześniejsza niż w krajach byłego ZSRR, stąd tego typu prognozy. Ekspansja na Wschód oznacza, oczywiście, rozwój huty, choć niekoniecznie wzrost zatrudnienia.


    Prezydent Rubiralta zadeklarował również, że Celsa chce szerzej zaistnieć na terenie miasta, niż by to wynikało z funkcji, jaką spełnia zwyczajowo największy zakład pracy. L. Mizielski rozumie przez to sponsorowanie przez Celsę różnych dziedzin życia, w tym imprez kulturalnych. Być może wejście Celsy do Ostrowca pozwoli naszym mieszkańcom łyknąć trochę kultury przez duże "K".


    Co jeszcze udało się nam wyciągnąć od rzecznika prezydenta? -Podczas kolejnego spotkania, w czwartek rano, prezydent Rubiralta ponowił swoją deklarację sponsorowania piłki nożnej w Ostrowcu - mówi L. Mizielski. Szczegóły ustalali, podczas bezpośredniego spotkania, Rubiralta i Stasiak. Co konkretnie obaj panowie ustalili, tego nie wiem.


    Z tego, co się dowiedzieliśmy, nie będzie to proste pompowanie pieniędzy w zbankrutowane KSZO, ale sponsoring importowanej z Opoczna II- ligowej drużyny Stasiaka. Zespół z Opoczna przedzierzgnie się w nowe szatki z napisem, dajmy na to, Celsa Huta Ostrowiec Stasiak i będzie grał ku uciesze ostrowieckich kibiców.


    (w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17422 razy,
ostatnio: 2020-07-12 04:14:20
Skomentuj artykuł:
Powrót