Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-09-15

Nielegalna rozlewnia zlikwidowana

      Pełne oprzyrządowanie do destylacji alkoholu, jego rozlewania i "banderolowania" znaleźli ostrowieccy policjanci w centrum miasta. Nielegalna rozlewnia spirytusu mieściła się w jednym z prywatnych budynków, a prowadziła ją ukraińska rodzina.


    Do ujawnienia tej przestępczej działalności doszło przez przypadek. W nocy z wtorku na środę, funkcjonariusze Wydziału Prewencji ostrowieckiej KPP zatrzymali do rutynoweli kontroli Opla Corsę. Uwagę policjantów zwrócił ładunek przewożony w bagażniku pojazdu.


    A było w nim 20 litrów spirytusu, znajdującego się w plastykowych butelkach.


    Kierowca pojazdu, legitymujący się paszportem ukraińskim zaprzeczył, jakoby towar był jego właśnością. Świadczył on jedynie usługę transportową.


    Funkcjonariusze nie dali wiary tym wyjaśnieniom. Następnego dnia sprawdzono mieszkania, zajmowane przez rodzinę, do której należał samochód.


    W jednym z nich policjanci zastali rodzinę przybyłą z Ukrainy i od dłuższego czasu wynajmującą to lokum. Podczas przeszukiwania pomieszczenia znaleziono ok. 100 litrów trunku, najprawdopodobniej spirytusu (mają to potwierdzić analizy laboratoryjne). Alkohol znajdował się w 1, 5- i 5-litrowych butelkach. Prócz tego do policyjnego depozytu trafił: filtr wykorzystywany do destylacji spirytusu, ok. 200 etykiet, kilkaset kapsli i tyleż polskich oraz ukraińskich banderol.


    -Podejrzewani o prowadzenie nielegalnej rozlewni alkoholu (mężczyna i kobieta, obywatele Ukrainy) - informuje Andrzej Gablewski, zastępca komendanta ostrowieckiej KPP, zostali doprowadzeni do komendy.


    Meżczyzna i kobieta "otrzymali" od prokuratora środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, muszą systematycznie meldować się oficerowi dyżurnemu. Ponadto został im zatrzymany paszport, co uniemożliwia im powrót do kraju.
/ m /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19658 razy,
ostatnio: 2020-07-10 20:15:38
Skomentuj artykuł:
Powrót