Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-09-21

Nominacje kombatantów

      Ponad 300 kombatantów z Ostrowca i gminy Bodzechów wzięło udział w uroczystym spotkaniu z okazji 62. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Dnia Weterana. Uroczystość połączono z obchodami 10-lecia reaktywowania na terenie miasta Związku Strzeleckiego "Strzelec".


    Uroczyste spotkanie, w sali ZDK, było drugą częścią miejskich obchodów rocznicy wybuchu wojny i Dnia Weterana. Z-ca szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, płk Kozyra oraz komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień w Strachowicach, mjr Paweł Wrona w asyście prezydenta miasta Jana Szostaka wręczyli kombatantom akty nominacyjne na 1-szy stopień oficerski, nadane im przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Aż 160 kombatantów z terenu miasta i gminy Bodzechów otrzymało też nominacje na wyższe stopnie wojskowe przyznane przez Ministra Obrony Narodowej.


    Podczas tej samej uroczystości 14 członków Związku Strzeleckiego "Strzelec" otrzymało awanse na wyższe stopnie strzeleckie, nadane im przez komendanta głównego związku, płk Grzegorza Rowińskiego, a kolejnych 6 członków - podziękowania za udział w akcji przeciwpowodziowej. Awanse i podziękowania wręczono też 9 strzelcom z Lipska.

    Organizatorem czwartkowego spotkania z kombatantami był Urząd Miasta oraz Rada Kombatantów przy prezydencie Ostrowca.


/ fk /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20122 razy,
ostatnio: 2020-07-07 09:44:12
Skomentuj artykuł:
Powrót