Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-09-21

Ostrowiec zawieszony na wiadukcie

      Prezydent miasta przyznaje, że zamknięcie ruchu drogowego przez wiadukt miało nastąpić niejako znienacka, bo bez uprzedzenia mieszkańców. Dopiero po jego interwencji w Okręgowej Generalnej Dyrekcji Dróg w Kielcach zmiana układu komunikacyjnego Ostrowca nastąpiła z jednodniowym opóźnieniem. Niestety, nawet i ta decyzja nie przyczyniła się do likwidacji uciążliwych utrudnień drogowych.


    -W wyniku naszych zabiegów, wnajbliższych dniach na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Żeromskiego z Zagłoby zamontowane zostaną światła akomodacyjne, migające wzależności od natężenia ruchu na którejś z tych dwóch ulic - mówi prezydent Szostak.


    -Będę także pertraktował ze starostwem i sejmikiem wojewódzkim, właścicielami dróg, w sprawie rozładowania ruchu przy ulicy Mostowej.


    J. Szostak przyznaje, że zawieszenie wprzeszłości ruchu komunikacyjnego Ostrowca na jednym wiadukcie okazało się dziś jakże krótkowzrocznym rozwiązaniem. Dlatego projekt budowy wiaduktu przy ulicy Samsonowicza, który pozwoliłby na ominięcie ulicy Mostowej, a który został już wpisany do wojewódzkiej strategii rozwoju układu komunikacyjnego Ostrowca staje się bardzo pilną inwestycją. Na pewno do rozładowania ruchu w naszym mieście przyczyni się również budowa wiaduktu w Boksycce. Rozpocznie się ona w przyszłym roku. Warunkiem rozpoczęcia inwestycji jest dokonanie przez gminy Bodzechów i Kunów niezbędnych w tym rejonie wywłaszczeń i wydanie przez starostwo powiatowe, do końca lutego 2002 roku, pozwolenia na budowę wiaduktu.
/ dak /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16835 razy,
ostatnio: 2020-07-06 19:30:22
Skomentuj artykuł:
Powrót