Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-09-15

Powstaje oddział ratownictwa

      Dawna Izba Przyjęć Szpitala Powiatowego w Ostrowcu jest jednym wielkim placem budowy. Kieleckie PBUH "Agat" prowadzi tam roboty remontowe i adaptacyjne, w wyniku których powstanie baza lokalowa dla Oddziału Ratownictwa Medycznego z nową Izbą Przyjęć.


    -Część oddziału ratowniczego połączona będzie z salą operacyjną. W Izbie Przyjęć odbywać się będzie selekcja pacjentów na oddziały szpitalne bądź do domu. W skład Izby wejdą dwie sale zabiegowe, sala intensywnego nadzoru medycznego oraz dwie sale chorych jednodniowego pobytu - wyjaśnia Marek Gos, kierownik budowy.


    Prace remontowe rozpoczęto 23 czerwca. Obecnie trwają grube remonty murowe, ale równocześnie wykonywane są prace instalacyjne i montażowe. Każdego dnia przybywa na obiekcie instalacji wodno-kanalizacyjnych, klimatyzacyjnych, komputerowych czy interkomu. Zakres robót instalacyjnych jest duży.


    Obecnie mozolimy się z instalacją wentylacji nawiewnej, zlokalizowaną w piwnicy i wywiewną na dachu budynku. Wszelkie roboty są sukcesywnie odbierane przez inspektorów nadzoru inwestycyjnego. Moim zdaniem, zaawansowanie budowy jest zadowalające. Jeśli żaden kataklizm się nie wydarzy, to pod koniec listopada Oddział Ratownictwa Medycznego będzie można uruchamiać.


    -Wyposażenie sprzętowe dla przyszłego oddziału jest już częściowo w magazynie. Są to urządzenia w najlepszym możliwym standardzie, bo takie są wymagane w tego typu placówkach - mówi Joanna Starba kierownik działu zamówień publicznych szpitala. - W przyszłym miesiącu mają się odbyć przetargi na pozostałe urządzenia medyczne. Czekamy na potwierdzenie przydziału na ten cel środków z Ministerstwa Zdrowia.


    Zaadaptowanie starej izby przyjęć na potrzeby Oddziału Ratownictwa Medycznego kosztować będzie (według ceny przetargowej) 1,9 mln zł. Od tej kwoty mogą się zdarzyć odchylenia, ale raczej niewielkie.
/ A.Żak /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18839 razy,
ostatnio: 2020-07-11 00:52:26
Skomentuj artykuł:
Powrót