Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-06-27

Długo oczekiwany remont

      Powiatowy Urząd Pracy otrzymał środki na generalny remont obiektu, w którym ma swoją siedzibę. Pod koniec lipca rozpoczną się prace budowlane i potrwają do grudnia.

    W przyszłym roku interesanci będą już obsługiwani w nowych, lepszych warunkach. W okresie remontu zmienią się zasady organizacji pracy urzędu.


    Na te pieniądze Ostrowiec czekał dwa lata.Budynek po byłej przychodni, który w połowie lat dziewięćdziesiątych przejął urząd pracy, nie jest przystosowany do obecnych funkcji i obsługi 17 tysięcy osób. Pomieszczenia zostaną przebudowane i odnowione, a instalacje wymienione.


    -O dokładnym zakresie i czasie remontu będę mógł powiedzieć pod koniec lipca, gdy upłynie czas wymagany ustawą o zamówieniach publicznych i wyłoniony zostanie wykonawca - zastrzega się kierownik PUP, Jerzy Stupnicki. -Ponieważ w czasie remontu urząd będzie musiał wypełniać swoje zadania, konieczne będą zmiany organizacyjne.

    Do tej pory jedna trzecia pomieszczeń w budynku przy alei 3 Maja stała niewykorzystana przez PUP. Najprawdopodobniej w tej części obiektu rozpoczną się prace. Do wyremontowanych kondygnacji i pomieszczeń przeniosą się pracownicy urzędu i tam obsługiwać będą mieszkańców powiatu.


    -Co miesiąc, a być może i co tydzień zmieniane będą miejsca obsługi interesantów, ta sytuacja nie będzie sprzyjała pracy, spowoduje także zmianę nawyków interesantów, ale będziemy musieli wspólnie przejść ten okres. Liczę na współpracę mediów związaną informowaniem mieszkańców powiatu o zmianach w tym okresie - dodaje Jerzy Stupnicki.


   
/ fk /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 26913 razy,
ostatnio: 2020-07-12 07:55:43
Skomentuj artykuł:
Powrót