Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-07-19

Drżyjcie przestępcy !

      Od tygodnia, na trasach obsługiwanych przez funkcjonariuszy ostrowieckiej drogówki można zobaczyć szybkie i zwrotne, policyjne Yamahy. Kierują nimi starszy sierżant Robert Bilski i sierżant Grzegorz Bąk. Obaj odbyli 3-tygodniowy kurs w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.


    Uczestniczyli tam w zajęciach praktycznych. Była to jazda w trudnych warunkach miejskich, po ulicach Warszawy, a także w ekstremalnych warunkach krossowych. Pokonywali specjalne tory rzeszkód, przygotowane przez organizatorów w nietypowanych warunkach, w lesie.


    Nie wszyscy "kursanci" sprostali trudnym wymogom. Nasi funkcjonariusze bardzo dobrze zdali egzamin, choć i oni nie uniknęli drobnych kontuzji, potłuczeń i siniaków.


    Warto dodać, iż stalowe rumaki, jakie znajdują się na wyposażeniu ostrowieckiej drogówki rozwijają szybkość ponad 200 km/h. W trzy sekundy po starcie osiągają 100 km. Ważą ponad 260 kg i mają około 100 koni mechanicznych.


    Yamahy będą bardzo przydatne przy patrolowaniu osiedli, gdzie często po wąskich uliczkach jeżdżą z nadmierną prędkością (mimo znaków zakazu) młodzi motocykliści, a także podczas pościgów na trudnych, niedostępnych dla samochodów trasach.

/ m /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25250 razy,
ostatnio: 2020-07-06 18:52:49
Skomentuj artykuł:
Powrót