Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-06-27

Skargi na "kominy" i molestowanie

      Od chwili zgłoszenia do rejestracji, do Stowarzyszenia Antykorupcyjnego "SAK" napływały skargi, ustne i na piśmie, dotyczące różnych przejawów nieuczciwości i korupcji. Informację tej treści przekazał nam przewodniczący Zarządu Głównego stowarzyszenia, Zdzisław Świstak.


    -Zwracali się do mnie hutnicy, byli hutnicy i członkowie ich rodzin, abyśmy zajęli się "kominami" płacowymi w hucie - mówi Z.Świstak. Inni skarżyli się na niektórych radnych, którzy - ich zdaniem - wykorzystują swoją funkcję do załatwiania pracy sobie i swoim rodzinom. Z kolei biznesmeni i rzemieślnicy wskazywali na nieprawidłowości przy organizowaniu przetargów. Według nich, do przetargów podstawiane są niekiedy fikcyjne firmy tylko po to, aby stworzyć sztuczną konkurencję i ułatwić wygraną faworytowi.


    Z.Świstak dodaje, że skarżyli się również do niego ławnicy. Ich problem polega na tym, że nie traktuje się ich równo. Zdarza się bowiem, że jedni zasiadają za stołem sędziowskim stosunkowo często, inni zaś prawie wcale.


    - Mam też sygnały od młodych dziewcząt starających się o pracę mówi Z.Świstak. W czasie rozmów z przyszłymi pracodawcami są one molestowane seksualnie. Takie zachowanie pracodawców jest wysoce naganne.


    Sprawy te mają być zbadane pod kątem ich prawdziwości. Jeśli zarzuty się potwierdzą, to "SAK" skieruje je do odpowiednich organów.
/ w /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 24700 razy,
ostatnio: 2020-07-11 03:42:54
Skomentuj artykuł:
Powrót