Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-05-14

UFO nad Ostrowcem

      W sobotni wieczór, część mieszkańców Ostrowca mogła obejrzeć dziwne zjawisko.


    -Różne rzeczy już widziałem, trochę się znam na osiągnięciach techniki, ale to było dla mnie niezrozumiałe - opowiada pan Stanisław. -Były to jakby dwie elipsy, po których krążyły mleczno-białe, świetliste kule. Zjawisko to zauważyłem po godz.21.00.


    Obserwowałem je do godz. 2.00 w nocy, nic się nie zmieniało.


    -Dla mnie to jakby lampa dyskotekowa, zwrócona na niebo - ocenia pani Ala. -Gdyby jednak te światła były wysyłane z ziemi, musiałyby być widoczne świetlne smugi, a tych nie było. Dziwne to wszystko. Sąsiadka, która w ten wieczór wybrała się z psem na spacer, spojrzała na niebo i...na wszelki wypadek wycofała się do domu. W nocy co pewien czas spoglądałam na niebo, światła wciąż krążyły po elipsie. W mniejszym pierścieniu było ich osiem, na większym nie udało mi się ich policzyć. Może to i UFO...


    Ludzie próbowali oglądać zjawisko przez lornetki, inni zastanawiali się, dlaczego światła widoczne są na tle chmur, przesuwających się ponad nimi. Część osób patrzyło z zaciekawieniem, inni z wyraźnym strachem.


    Dzwoniono nawet na policję.


    A co oglądali? Najprawdopodobniej laserowe światła z dyskoteki na Rawszczyźnie. Skończyła się "UFO dyskoteka", zjawisko znikło. Zapewne takie widoki będziemy oglądać częściej, więc nie wpadajmy w panikę.


   
/ k /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31608 razy,
ostatnio: 2020-07-06 19:56:56
Skomentuj artykuł:
Powrót